Aromatyzowana oliwa z tymiankiem i cytryną
Canva.com

Chcesz mieć piękny i jędrny biust? Wystarczy ten jeden produkt z domowej spiżarni!

Oliwa z oliwek to istne dobrodziejstwo natury, jeden z lepszych produktów dla ciała, jaki w ogóle można by było sobie wyobrazić. Nie bez przyczyny od lat trafia ona do różnych produktów kosmetycznych, jak i jest wykorzystywana przy całkowicie domowej pielęgnacji skóry.
Reklama

Niezliczone właściwości oliwy z oliwek

Wymieniając pielęgnacyjne sposoby na ujędrnienie biustu, po prostu nie sposób nie wspomnieć o technice polegającej na oliwkowym odżywianiu skóry. Substancje zawarte w wysokiej jakości oliwie z oliwek będą tę skórę pięknie regenerować i nawilżać, ale też i ujędrniać oraz zapobiegać jej wiotczeniu.

Oliwa z oliwek to tłuszcz roślinny.

Ujędrnienie biustu
Canva.com

Produkt bogaty w liczne nienasycone kwasy tłuszczowe, zdolne do utrzymywania skóry oraz błon śluzowych w dobrym stanie.

Reklama

To właśnie za sprawą wysokiej zawartości tych kwasów oliwa z oliwek potrafi cudownie nawilżyć i lekko natłuścić skórę, chroniąc ją zarazem przed utratą wody i radząc sobie nawet z pewnymi podrażnieniami. Ponadto spowalnia ona procesy starzenia się skóry.

Pod wpływem działania substancji kryjących się w oliwie z oliwek mogą one działać wolniej i słabiej, a gdy skóra piersi utrzymuje młody wygląd, staje się ona mniej narażona na utratę elastyczności, do której dochodzi zwykle wraz z wiekiem. Kolejnymi dobroczynnymi związkami występującymi w tym popularnym roślinnym tłuszczu są różnego rodzaju antyoksydanty. Każda kobieta, która interesuje się stanem swojej skóry, powinna natomiast wiedzieć, jak te związki działają a działają przede wszystkim odmładzająco.

Warto ją mieć w domu

Reklama

Zastosowanie oliwy z oliwek w codziennej pielęgnacji biustu to naprawdę dobry sposób na ujędrnienie biustu oraz zadbanie o jego ogólną kondycję. Aby efekty kosmetycznej pielęgnacji były jak najszybciej widoczne, warto używać oliwy z oliwek przynajmniej co drugi dzień, nakładając jej niewielką ilość na skórę otaczającą piersi i dokładnie wszystko rozsmarowując. Dodatkowy masaż, wykonany jak gdyby przy okazji, wzmocni efekt ujędrnienia. Powinien on trwać od pięciu do piętnastu minut.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama