Jak poprawić pamięć?
pixabay.com

Ćwiczysz swój mózg? Jeśli nie, to lepiej zacznij. Naukowcy nie mają wątpliwości, że będzie źle

Mózg w pewnym sensie jest takim mięśniem, dlatego jeżeli w ogóle się go nie ćwiczy, on zaczyna niestety zanikać, osłabia się i przestaje prawidłowo działać. Czy można jakoś wesprzeć go w codziennym funkcjonowaniu?
Reklama

Zdecydowanie tak, a służą do tego różnorodne trening mózgu ćwiczenia, które wystarczy wykonywać codziennie albo przynajmniej kilka razy w tygodniu, by dostrzec pozytywną zmianę w działaniu swojego umysłu, a jednocześnie zacząć chronić się przed chorobami mózgu i obniżyć ryzyko ich rozwoju w przyszłości.

Regeneracja poznawcza - Jak zadbać o swoją inteligencję?

Dla pracy mózgu ważna jest na pewno regeneracja poznawcza. Jeżeli chce się o nią zadbać, należy w jakiś sposób zadbać o swoją inteligencję, co wbrew pozorom nie musi być wcale trudne i tym bardziej nie musi być czasochłonne, bo wiele skutecznych ćwiczeń pobudzających mózg można wykonywać dosłownie w międzyczasie, rozwiązując krzyżówki podczas oczekiwania na autobus albo próbując pokonać kolejną planszę sudoku w trakcie oglądania nudnego serialu w telewizji.
Reklama

Aktywności stymulujące mózg - Krzyżówki to nie jedyna opcja!

Każda aktywność stymulująca układ nerwowy i mózg będzie czymś dobrym dla organizmu, co warto praktykować i warto robić to regularnie. Każdy jest natomiast w stanie znaleźć dla siebie trening mózgu ćwiczenia, które będą się mu po prostu podobać i którymi zajmie się nie tyle (albo przynajmniej nie tylko) z obowiązku, co z przyjemnością i odczuwalną z tego tytułu satysfakcją oraz zwykłą frajdą.

Inne formy treningu mózgu - Gry na instrumencie, taniec, korepetycje, czytanie i pisanie

Nie każdy wie natomiast, że aktywnościami stymulującymi dla umysłu i inteligencji oraz układu nerwowego nie są wyłącznie krzyżówki, sudoku i inne tego typu zajęcia. No to jak ćwiczyć mózg, jeżeli nie przepada się za łamigłówkami? Otóż można spróbować nauczyć się gry na jakimś instrumencie, zapisać się na zajęcia taneczne (solo lub w parze), udzielać korepetycji z czegoś, o czym ma się większe pojęcie albo też czytać lub samemu spróbować napisać jakąś książkę albo krótkie opowiadanie.

Reklama

Zadania muszą być po prostu pewnym wymaganiem dla mózgu. Warto regularnie je zmieniać, by cały czas zapewniać swojemu organizmowi nowe nieznane mu bodźce.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama