skolioza
Canva.com

Czujesz ból pleców i klatki piersiowej? To mogą być objawy skoliozy

Skolioza jest stanem, który powoduje nieprawidłowe skrzywienie kręgosłupa, zwykle po jednej lub obu stronach. Jest to krzywizna z boku na bok, która może powodować ból i inne problemy. Najczęstsze objawy to ból pleców, w klatce piersiowej i ból szyi. Ważne jest, aby znać objawy skoliozy, aby uzyskać pomoc i leczenie.
Reklama

Co to jest skolioza?

Skolioza to stan, który powoduje zakrzywienie lub skręcenie kręgosłupa. Wpływa na strukturę kręgosłupa i zwykle zaczyna się w dzieciństwie. Objawy obejmują ból pleców, skurcze mięśni, zmęczenie, trudności w oddychaniu i słabą postawę. Istnieją dwa rodzaje skoliozy: pierwotne i wtórne.

skolioza
Canva.com

Pierwotna skolioza jest najczęstszym typem i często występuje bez żadnych objawów. Wtórna skolioza może być spowodowana upadkiem lub urazem i może być związana z objawami, takimi jak ból pleców, skurcze mięśni, zmęczenie, trudności w oddychaniu i zła postawa.

Reklama

Skolioza jest leczona kombinacją leków i fizykoterapii.

Jak leczyć skoliozę?

Najczęstszym sposobem leczenia skoliozy jest noszenie ortezy pleców, a nawet operacji. Istnieją jednak naturalne sposoby leczenia tego stanu, takie jak fizykoterapia i opieka chiropraktyczna. istnieją również opcje niechirurgiczne, takie jak trakcja kręgosłupa i elektroterapia. Dobrą wiadomością jest to, że większość przypadków skoliozy jest łagodna i można ją leczyć bez operacji.

Reklama

Opieka chiropraktyczna to rodzaj medycyny alternatywnej, która koncentruje się na układzie nerwowym. Wykorzystuje praktyczną manipulację kręgosłupem w leczeniu różnych schorzeń, w tym bólu pleców, bólu szyi, bólów głowy, rwy kulszowej i bólu ramion. Kręgarze mogą również leczyć stany, takie jak zespół cieśni nadgarstka, wybrzuszenia i przepukliny dysków oraz zwężenie kręgosłupa.

Jak spać ze skoliozą?

Wiele osób ze skoliozą może mieć pewne trudności ze snem. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów spania podczas życia ze skoliozą. Niektórzy ludzie śpią na boku, podczas gdy inni śpią na brzuchu lub plecach.

skolioza
Canva.com

Jednym ze sposobów ułatwienia snu jest umieszczenie poduszki między nogami, gdy leżysz na plecach. Pomoże to zmniejszyć nacisk na kręgosłup i pozwoli wygodnie spać. Jeśli nadal masz problemy ze snem, są też poduszki na szyję, które mogą pomóc w utrzymaniu szyi i głowy podczas snu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama