Anyż gwiazdkowy
Canva.com

Czy anyż gwiazdkowy jest lekarstwem na wirusy?

Anyż gwiezdny to przyprawa pochodząca z owocu drzewa Illicium verum. To powszechna przyprawa w kuchni indyjskiej i bardzo popularna w kuchni chińskiej. Anyż jest również stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej, aby pomóc w trawieniu, a także pomaga w słabym krążeniu. Co warto jeszcze o nim wiedzieć?
Reklama

Właściwości zdrowotne

Anyż gwiazdkowy
Canva.com

Anyż gwiazdkowaty to mały, pomarszczony owoc, który ma wygląd w kształcie gwiazdy i słodki smak. Jest często używany do aromatyzowania mięsa, drobiu, ryb i warzyw. Może być również użyty do wytworzenia silnego likieru zwanego anisette. Anyż można znaleźć w większości supermarketów lub w azjatyckich sklepach spożywczych.

Anyż jest zwykle używany do pomocy w problemach trawiennych, takich jak wzdęcia, gaz i niestrawność. Może być również stosowany w leczeniu zgagi, bólu gardła i przeziębienia.

Reklama

Anyż jest również używany do pomocy w leczeniu lęku i depresji.

Wyjątkowa przyprawa

Anyż gwiazdkowy
Canva.com

Smak anyżu gwiazdkowatego jest bardzo podobny do lukrecji, ale ma znacznie mocniejszy aromat i smak. Ta przyprawa jest często używana do pieczenia, w tym w ciastach czekoladowych, dlatego jest tak popularna.

Reklama

Anyż ma niepowtarzalny aromat, o którym mówi się, że ma orzeźwiający wpływ na umysł i ciało.

Warto wiedzieć! We Francji anyż jest często dodawany do mrożonej kawy. Anyż jest również stosowany w wielu likierach, takich jak Chartreuse. W Stanach Zjednoczonych anyż jest często używany do pieczenia, na przykład w ciastach i chlebie.

Jak zrobić napar z anyżu?

Aby zrobić napar, potrzebujesz 1 łyżki suszonych nasion anyżu, 1 szklanki gorącej wody i szklanego słoika z pokrywką. Wlej gorącą wodę do słoika i pozostaw na około 20 minut. Po 20 minutach wylej wodę i dodaj nasiona anyżu do słoika. Teraz przykryj słoik pokrywką i pozostaw na 8 godzin lub na noc. Odcedź mieszaninę i wypij ją tak, jak jest lub dodaj do zimnego napoju.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama