Depilacja cukrowa
Canva.com

Czy depilacja pastą cukrową jest zdrowa dla naszego ciała? Ma silne działanie bakteriobójcze

Istnieje wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosów z ciała. Jednym z nich jest depilacja woskiem, jednak może ona powodować podrażnienia i uszkodzenia skóry. Innym sposobem jest użycie żyletki lub specjalnej maszyny do depilacji, która pozostawia małe nacięcia na skórze. Jeśli nie lubisz takich metod, istnieje inna opcja, która nie wymaga bólu ani uszkodzenia skóry: pasta cukrowa.
Reklama

Pasta cukrowa jest produktem naturalnym

Pasta cukrowa jest produktem naturalnym, gdyż powstaje z miodu i cukru. Co więcej, jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Nie powoduje podrażnień, ponieważ nie jest to agresywna metoda depilacji, a raczej delikatna, która pozwala usunąć włosy z łatwością, bez bólu i dyskomfortu.

Dobry efekt

  • Efekt jest długotrwały - po 3-4 tygodniach włosy zaczynają ponownie rosnąć, ale dość skąpo (choć nie mniej niż przy depilacji woskiem).
  • Włosy odrastają wolniej, cieńsze i rzadziej.

Jak widać, depilacja pastą cukrową ma wiele zalet w stosunku do innych metod usuwania włosów. Najwyższy czas ją wypróbować!

Pasta cukrowa ma silne działanie bakteriobójcze

Pomaga zapobiegać powstawaniu pryszczy na skórze podczas depilacji.

Reklama

Depilacja pastą cukrową to metoda, którą można wykonać w domu z pomocą kilku składników i jest łatwa do wykonania. Polega ona na nałożeniu na skórę grubej warstwy pasty cukrowej i pozostawieniu jej na około 20 minut. Po upływie tego czasu wystarczy ją zmyć ciepłą wodą i osuszyć ręcznikiem.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj szczoteczki do zębów, aby równomiernie nałożyć pastę na skórę, aby uniknąć pominięcia jakichkolwiek miejsc lub nierównomiernego nałożenia produktu na całe ciało (spowoduje to powstanie nierówności).

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama