Fakty i mity na temat cellulitu

Masz nienaganną sylwetkę i cellulit? Sprawdź, co zrobić

Cellulitu na pewno trudno jest się pozbyć w stu procentach, ale nie jest to zupełnie niemożliwe. Wysoką skuteczność pod względem walki z pomarańczową skórką zapewniają nie tylko drogie kosmetyki, lecz również proste domowe metody pielęgnacyjne, które stosowane są od lat, a mimo tego dalej poleca się je wszystkim paniom pragnącym zadbać o swój wygląd niskim kosztem.
Reklama

Domowe sposoby na cellulit na pewno nie zaszkodzą, a zdecydowanie mogą pomóc.

Zapewne chętnie skorzysta z nich większość pań, albowiem szacuje się, że nawet od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent przedstawicielek płci pięknej zmaga się z problemem pomarszczonej skórki, przypominającej wyglądem i strukturę skórkę pomarańczy (stąd właśnie jej kolokwialna nazwa).

Cellulit jest natomiast niczym innym jak źle rozmieszczoną tkanką tłuszczową. Można być idealnie szczupłym i mieć dosłownie wzorową masę ciała do swojego wzrostu, a mimo tego dalej zmagać się z cellulitem, który nie musi być równoznaczny z problemem nadwagi czy otyłości.

Jak więc się go pozbyć?

Pomagają w tym różne domowe sposoby na cellulit, polegające głównie na wykonywaniu różnych ćwiczeń, ale też i rezygnacji z niezdrowego jedzenia, zwłaszcza tego mocno tłustego i przetworzonego. Ponadto warto stosować naprzemienne zimne i ciepłe prysznice, masować ciało pod prysznicem szorstką gąbką, a po kąpieli nakładać na nie antycellulitowe balsamy.

Reklama

Jeżeli nie chce się korzystać z kosmetyków drogeryjnych, zawsze można tworzyć je samemu. Znakomity antycellulitowy peeling da się przygotować chociażby z fusów kawy, które często nic nie kosztują, zwłaszcza jeśli korzysta się w domu z ekspresu, w którym te fusy z zaparzonych kaw są przechowywane, więc zawsze można je po prostu wyciągnąć i do czegoś zużyć.

To, co także zawsze warto zrobić w przypadku zmagania się z problemem cellulitu, to po prostu... zaakceptować swoje ciało wraz ze wszystkimi jego mankamentami. Nikt nie jest i nikt też nie powinien być idealny. To jest właśnie najpiękniejsze w ludziach, że są tak różnorodni.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama