Wylew w oku
Canva.com

Czy pękające naczynka są niebezpieczne dla oczu?

Pękające naczynka w oku mogą być wynikiem złych nawyków, niedoboru witamin, a także chorób. Warto wybrać się do lekarza i sprawdzić oczy, aby upewnić się, czy nasz organizm właśnie w ten sposób nie prosi o pomoc.
Reklama

Pęknięte naczynka w oku to tak zwany krwotok podspojówkowy. Dochodzi do nich, gdy drobne naczynia krwionośne w oku pękają i wycieka z nich krew do przestrzeni między spojówką a twardówką, czyli białkiem oka. Spojówka to przezroczysta, cienka błona, która pokrywa twardówkę i wyściela wewnętrzną stronę powiek.

Organizm może wysyłać prośbę o pomoc

Wylew w oku
Canva.com

Pęknięte naczynia krwionośne w oku są zazwyczaj nieszkodliwe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Jednak w przypadku dużego krwotoku podspojówkowego oko może być czerwone i przekrwione. W rzadkich przypadkach pęknięte naczynia krwionośne w oku mogą być oznaką poważniejszych chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca.

Jeśli doświadczysz nagłego, silnego krwotoku podspojówkowego, powinieneś zgłosić się do lekarza.

Reklama

Pęknięte naczynka w oku zwykle nie są bolesne, ale mogą powodować chwilowe zamazanie widzenia. Możesz również odczuwać swędzenie lub podrażnienie. Jeśli masz duży krwotok w oku, może być konieczne stosowanie sztucznych łez lub maści nawilżających, aby zapobiec wysychaniu oka.

Jak usunąć pęknięte naczynka w oku?

Pajączki w oku to bardzo częsty problem. Są one spowodowane nadmiernym dopływem krwi do oka. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na pozbycie się ich, możesz użyć ogórka. Odetnij plasterek ogórka i umieść go na powiece. Pozostaw na około 20 minut, a następnie zdejmij. Powtarzaj ten proces 2-3 razy dziennie. Warto również regularnie robić okłady z ciepłej herbaty.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama