Sauna
Canva.com

Czy sauna jest zdrowa dla naszego organizmu?

Sauna to świetny sposób na relaks, detoksykację organizmu i wypocenie wszystkich toksyn, które nagromadziły się w ciągu dnia. Ale czy korzystanie z sauny jest zdrowe? Jak się okazuje, to zależy od rodzaju sauny, z której korzystamy.
Reklama

Nie każdy wie, że tradycyjna sauna opalana drewnem nie jest zdrowa, ponieważ trudno jest utrzymać ciepło w piecu opalanym drewnem. Z drugiej strony nowoczesna sauna na podczerwień jest bardzo zdrowa, ponieważ została zaprojektowana tak, aby utrzymywać stałą temperaturę i nie wykorzystuje drewna.

Jak zdrowo korzystać z dobrodziejstw sauny?

Sauna
Canva.com

Korzystanie z sauny ma wiele zalet, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo z niej korzystać i jak długo należy w niej przebywać. Właściwym sposobem korzystania z sauny jest wejście na 20-30 minut, następnie wyjście na 2-3 minuty i powrót na kolejne 20-30 minut.

Reklama

Jeśli korzystasz z sauny jako środka detoksykacyjnego, najlepiej używać jej dwa razy w tygodniu.

Korzyści z korzystania z sauny jest wiele, ponieważ może ona pomóc poprawić krążenie, zwiększyć metabolizm, a nawet odtruć organizm. Sauna to doskonały sposób na relaks i regenerację sił po długim dniu. Warto również skorzystać z sauny przed pójściem spać, aby lepiej spać i mieć bardziej spokojny i regeneracyjny sen.

Reklama

Czy sauna pomoże nam zrzuć zbędne kilogramy i spali tłuszcz?

Sauna
Canva.com

Sauna jest ciekawą formą terapii cieplnej, z której korzysta wiele osób, aby złagodzić napięcie mięśni i stres. To nie tylko świetny sposób na wypocenie toksyn, ale może również pomóc w utracie wagi. Kiedy pocimy się w saunie, nasze ciało uwolni wodę i sole, które mogą pomóc spalić tłuszcz. Jednak sauna nie spala tłuszczu tak szybko, jak inne metody, takie jak trening cardio czy oporowy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama