Warzywny sklep otwarty na 11 listopada.
Canva

Sklepy 11 listopada są otwarte? Zamknięte?

Sprawdź, jakie zasady obowiązują w tym roku i czy uda Ci się zrobić zakupy na początku długiego weekendu. Okazuje się, że całkiem sporo miejsc może być otwartych. Które konkretnie? Koniecznie przeczytaj, że dobrze rozplanować nadchodzące wolne!
Reklama

Czy sklepy są otwarte 11 listopada? — To zależy!

Na pewno zamknięte będą hipermarkety i supermarkety. Nie mogą być również otwarte sklepy, w których pracują osoby niespokrewnione z właścicielem sklepu.

W takich sytuacjach działają najczęściej miejsca otwarte na zasadzie franczyzy.

Co jeszcze może być otwarte 11 listopada?

Otwartych będzie część aptek i tradycyjnie oczywiście — stacje benzynowe. Oprócz tego zazwyczaj działają restauracje, puby, kluby i dyskoteki. W 2022 roku Święto Niepodległości wypada w piątek, więc tym bardziej są szanse na to, że ludzi będą chcieli gdzieś wyjść.

Działają też hotele, pensjonaty. Zwłaszcza że podczas tego święta dużo ludzi po prostu wyjeżdża.

Pusty i zamknięty sklep na 11 listopada.
Canva

Co będzie na pewno zamknięte 11 listopada?

Szkoły, przedszkola, żłobki, urzędy, banki — do takich miejsc nie uda Ci się dostać tego dnia. To Święto Niepodległości jest ustawowo wolne od pracy, w związku z tym, państwowe instytucje nie mogą być otwarte tego dnia.

To samo dotyczy to większości przychodni, w momencie, kiedy pojawi się jakiś problem, należy kierować się na nocną i świąteczną pomoc.

O czym pamiętać, przed 11 listopada?

Jeśli masz taką możliwość, zrób zakupy wcześniej, nie na ostatnią chwilę. Ewentualnie całkowicie z nich zrezygnuj — przecież już 12 listopada większość sklepów będzie otwartych. Tymczasem tuż przed Świętem Niepodległości, znowu będą tłumy w marketach, piekarniach, mięsnych czy warzywniakach.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama