Czarne porzeczki
Canva.com

Czy warto pić naturalny sok z czarnych porzeczek?

Czarna porzeczka pomaga w utracie wagi, poprawia trawienie i obniża ciśnienie krwi. Jest również bogaty w przeciwutleniacze i pomaga zapobiegać nowotworom. Co warto wiedzieć jeszcze o jej właściwościach?
Reklama

Czy czarna porzeczka jest zdrowa dla organizmu?

Czarna porzeczka to owoc bogaty w przeciwutleniacze, witaminę C i potas. Owoce mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Ma również pozytywny wpływ na układ trawienny i pomaga w detoksykacji organizmu. Jest również dobrym źródłem błonnika i może pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi.

Czarne porzeczki
Canva.com

Zawiera antocyjany, które są ważnymi związkami występującymi w roślinach, które nadają owocom i warzywom ich kolor. Antocyjany znajdują się również w czerwonym winie, które, jak wykazano, ma wiele korzyści zdrowotnych. Czarna porzeczka ma również wysoką zawartość przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać wolne rodniki, które mogą powodować starzenie się.

Reklama

Warto wiedzieć, że antocyjany są rodzajem pigmentu roślinnego, który daje niebieskie, fioletowe i czerwone pigmenty. Te pigmenty znajdują się w wielu różnych owocach i warzywach, w tym truskawkach, bakłażanie, jeżynach i czerwonej kapuście. Występuje również w niektórych orzechach i ziarnach.

Sok z czarnej porzeczki - źródło witamin

Sok z czarnej porzeczki jest doskonałym źródłem witaminy C i przeciwutleniaczy. Jest również naturalnym źródłem cukru i ma niski indeks glikemiczny. Jedynym minusem jest to, że może powodować rozstrój żołądka, jeśli pijemy za dużo naraz.

Reklama

Jeśli chcemy wypić sok z czarnej porzeczki, warto spróbować go rano zamiast kawy.

Czarne porzeczki
Canva.com

Sok porzeczkowy a zaparcia

Pamiętajmy jednak, że sok z czarnej porzeczki jest świetną alternatywą dla słodkich napojów, ważne jest, aby pamiętać, że może powodować zaparcia. Sok z czarnej porzeczki ma zdolność wyciągania wody z okrężnicy, co może powodować odwodnienie i prowadzić do zaparć. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest picie dużej ilości wody przed, w trakcie i po wypiciu soku z czarnej porzeczki.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama