Czyste okulary
Canva.com

Czyste okulary. Proste sposoby, aby zawsze widzieć bez smug i zabrudzeń

Ochrona oczu przed infekcjami jest niezwykle ważna, dlatego powinniśmy zawsze mieć czyste okulary, które także mogą przenosić bakterie i szkodliwe drobnoustroje. Jak wyczyścić okulary w domowych warunkach?
Reklama

Czyste okulary są ważne, ponieważ pomagają Ci widzieć wyraźnie. Jeśli Twoje okulary są brudne, może być Ci trudno przez nie widzieć i możesz przegapić ważne szczegóły. Ponadto brudne okulary mogą powodować podrażnienie oczu i dyskomfort. Dlatego ważne jest, by utrzymywać okulary w czystości, aby widzieć wyraźnie i uniknąć potencjalnych problemów z oczami.

Jak czyścić okulary, żeby nie było smug?

Czyste okulary
Canva.com

Aby wyczyścić okulary bez smug, zacznij od zmoczenia ich ciepłą wodą i dodania kropli płynu do naczyń.

Reklama

Następnie palcami wcieraj mydło w soczewki okrężnymi ruchami. Następnie opłucz okulary ciepłą wodą i osusz je czystą, miękką ściereczką. Na koniec wypoleruj soczewki nie pozostawiając smug.

Do czyszczenia okularów nigdy nie używajmy:

  • ręcznik papierowy,
  • papier toaletowy,
  • chusteczki higieniczne,
  • rękaw bluzki bądź fragment swetra.

Domowe sposoby na czyste okulary

Jednym z prostych domowych sposobów na czyszczenie okularów jest użycie mieszaniny octu i wody. Po prostu zmieszaj w misce lub pojemniku ocet z wodą, a następnie użyj miękkiej szmatki do wytarcia okularów.

Reklama

Możesz też dodać do mieszanki kilka kropli płynu do mycia naczyń, aby uzyskać dodatkową moc czyszczenia. Innym domowym sposobem jest użycie mieszaniny alkoholu i wody.

Wymieszaj w misce lub pojemniku równe części alkoholu i wody, a następnie użyj miękkiej ściereczki do wytarcia okularów. Możesz również dodać kilka kropli płynu do mycia naczyń, aby uzyskać dodatkową moc czyszczenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama