Dokładne czyszczenie piekarnika w rękawiczkach
Canva

Czyszczenie piekarnika — ta metoda szokuje, ale działa!

Podczas pieczenia czuć spaleniznę? Masz czasem wrażenie, że dokładne wyczyszczenie piekarnika jest niemożliwe i nigdy nie pozbędziesz się zabrudzeń z jego zakamarków? Spokojnie, jest na to sprawdzony, domowy sposób!
Reklama

Czyszczenie piekarnika — wypalanie to niezawodny sposób!

Może kojarzysz już tę metodę, bo trzeba ją stosować zawsze przed pierwszym użyciem piekarnika. Okazuje się, że działa również świetnie w przypadku uporczywych zabrudzeń!

Jak wypalić piekarnik?

Najpierw musisz spróbować go wyczyścić na tyle, na, ile Ci się uda ręcznie. Potem konieczne jest rozgrzanie piekarnika do 250 stopni Celsjusza na jakieś 60 minut. Dobrze jest wtedy pootwierać wszystkie okna, bo na pewno będzie pełno nieprzyjemnego zapachu spalenizny.

Po wszystkim, jeśli zostaną jeszcze jakieś reszki, należy je po prostu wymieść.

Czyszczenie piekarnika gąbką.
Canva

Czyszczenie piekarnika przed wypaleniem

Reklama

Zanim zabierzesz się za przepalanie, warto spróbować doczyścić piekarnik domowymi sposobami, a wysoką temperaturę zostawić na najgorsze zabrudzenia.

Możesz zrobić specjalną pastę: 1 łyżka wody, 1 łyżka octu i 1 łyżka sody. Taką papką musisz wysmarować zabrudzenia i zostawić całość na kilka godzin.

Para wodna z octem — koniecznie wypróbuj

Kolejny, niezawodny sposób. Do naczynia żaroodpornego musisz wlać wodę z octem. Taką mieszankę wstaw do piekarnika i ustaw grzanie na 180 stopni Celsjusza. Taka kąpiel parowa powinna trwać około 60 minut.

Czyszczenie piekarnika folią aluminiową

Tak, taki sposób też istnieje! Z folii aluminiowej trzeba uformować kulkę i delikatnie wyszorować nią zabrudzone mocniej miejsca.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama