Smutny jesienny krajobraz w parku.
Canva

Jesienny spadek nastroju? Sprawdź te sposoby. Jednej rady się nie spodziewasz!

Jesień... Zimno, szaro, coraz szybciej robi się ciemno. Wszyscy tęsknią za latem i każdemu zaczyna brakować energii. Drażnią nawet drobne sprawy. Co możesz zrobić, żeby poprawić sobie nastrój?
Reklama

Spacer i słońce

O tej porze roku zaczyna brakować światła. To szok dla organizmu. Postaraj się wychodzić na spacery. Potrzebujesz zarówno świeżego powietrza, jak i słońca. Niestety sztuczne światło nie wystarczy. Najlepiej (o ile to możliwe) staraj się iść na spacer w ciągu dnia, kiedy jest jeszcze jasno.

Zimny prysznic

Brzmi jak okropnie, prawda? Niemniej jednak... działa! Chłodna woda po porannym prysznicu pobudza zmysły, dotlenia skórę i daje prawdziwego kopa energetycznego. Jeśli uda Ci się przełamać i wypróbujesz ten sposób, na pewno poczujesz ożywienie i będziesz mieć lepszy nastrój.

Sport, ruch, nowy projekt

Jeśli jeszcze nie uprawiasz żadnego sportu, to doby pomysł, żeby zacząć jesienią. Dostarczysz organizmowi niezbędnych endorfin, poczujesz przypływ sił, a nowe hobby poprawi Ci nastrój.

Przygnębiająca jesienna kałuża.
Canva

Sen i zdrowa dieta

Człowiek zawsze powinien się wysypiać, jednak kiedy z organizmem zaczyna być coś nie tak, jest to szczególnie ważne. Wypoczęty człowiek jest mniej rozdrażniony, ma więcej cierpliwości do wszystkiego.

Pamiętaj też o tym, żeby jeść zdrowo i dostarczać organizmowi niezbędnych składników.

Drobne przyjemności

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zwolnij trochę, zadbaj o siebie. Spokojna kąpiel, wieczór spędzony pod kocem, jakaś pyszna czekolada czy rozgrzewająca herbata. To wszystko drobnostki, które skutecznie potrafią poprawić nastrój.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama