Dania z dodatkiem tych jajek są bardzo zdrowe. Nie kupujemy ich, bo... są drogie i szkoda
Do przeczytania w ok. 2 min.
W Polsce zajadamy się głównie jajkami kurzymi, ale do wyboru mamy również jajka przepiórcze, które też są warte naszej uwagi. Dietę trzeba sobie urozmaicać, chociażby po to, by zbyt szybko się nią nie znudzić i nie zmęczyć się jedzeniem tych wszystkich jakościowych produktów, bo jednak ważne jest to, by mieć z nich pewną przyjemność i dalej chcieć je spożywać, aby zdrowe żywienie stało się nawykiem, a nie obowiązkiem.
Smak jajek przepiórczych
Niektórzy powiedzą zapewne, że przecież jajka to po prostu jajka i zawsze smakują tak samo, ale choć ich smak jest mocno zbliżony, to jednak różnicę robi już ich forma oraz rozmiar, bo je się nie tylko zmysłem smaku, ale i innymi zmysłami, nawet i zmysłem wzroku, który podpowiada, czy coś nam posmakuje czy też nie. Wartości odżywcze jajek przepiórczych są mocno zbliżone do wartości odżywczych jajek kurzych. Można powiedzieć, że są one niemalże takie same, ale jedno to, co odróżnia jajka przepiórcze od kurzych, to ich znacznie niższe ryzyko wywoływania alergii i uczulenia.
Dobre nawet dla alergików
Osoby, które nie tolerują "normalnych" jajek, rzeczywiście mogą spróbować przerzucić się na ich mniejszą odmianę i zobaczyć, jak też będą się po niej czuć i czy wcześniejsze objawy będą się ponawiać. Jajka przepiórcze poleca się alergikom, osobom z nietolerancjami pokarmowymi, osobom z wrażliwym układem pokarmowym, a także dzieciom. Ich smak jest delikatnie inny niżeli smak jajek kurzych. Wiele osób twierdzi, że jaja przepiórcze są delikatniejsze, a po ugotowaniu uzyskują bardziej zbitą i nieco twardszą konsystencję.