Dekoracje na wielkanocny stół: żonkile, ceramiczne kurczaczki i kolorowe jajka.
Canva

Dekoracje na wielkanocny stół. Pięknie, świeżo, wiosennie

Przejdź do galerii zdjęć
Wielkanoc coraz bliżej. W powietrzu czuć wiosnę, wszystko zaczyna się zielenić. Pora wprowadzić ten klimat w domu! Jak? Wystarczy odpowiednio udekorować stół. Nie trzeba wiele wysiłku. Czasem wystarczy szczegół. Świeże kwiaty, ozdobna figurka albo kilka kolorowych jajek położonych w odpowiednim miejscu.
Reklama

Czasem mniej znaczy więcej

Oczywiście można postawić na stole mnóstwo ozdób, dekoracji i zadbać o to, żeby każdy element podkreślał nadchodzącą Wielkanoc. Można jednak pójść w drugą stronę — zadbać o jeden lub dwa mocne elementy, które przyciągają wzrok. Sprawdzi się duży bukiet kwiatów lub koszyk z kolorowymi jajkami na środku stołu.

W przypadku kolorów warto zdecydować się na jeden maksymalnie dwa odcienie

Dekoracje na wielkanocny stół w stylu rustykalnym.
Canva

A może odrobina przepychu?

Reklama

Można też spróbować iść w drugą stronę. Zadbać o to, żeby serwetki, dekoracja sztućców, jak i jakieś stojące na blacie ozdoby — kojarzyły się z Wielkanocą.

Noże, widelce i łyżki warto przewiązać zieloną wstążką lub udekorować malutkim kwiatkiem.

W przypadku ozdobnych figurek stawianych między talerzami — trzeba pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z ich ilością. Gdzieś muszą zmieścić się potrawy.

Talerze i sztućce udekorowane na Wielkanoc.
Canva

Zieleń i kwiaty

Mech, rzeżucha albo świeże kwiaty to świetna dekoracja, która zawsze się sprawdzi i doda wszystkiemu życia. Taki talerz pełen rzeżuchy spokojnie może być jedyną dekoracją, którą postawi się na stole.

A jakie kwiaty postawić na stole? Pięknie będą prezentować się tulipany, żonkile, ale i.... róże. W połączeniu z pisankami mogą stworzyć niesamowitą kompozycję.

Baranki w formie dekoracji na wielkanocnym stole. Obok zielona wstążka.
Canva

Wielkanocne nakrycie stołu

Reklama

Czasami zastawa stołowa i obrus mogą być ozdobą same w sobie. Odpowiednio dobrany obrus skomponowany z talerzami i filiżankami potrafi stworzyć fenomenalny efekt. Do tego kolorowe jajka, odrobina zieleni, może jakieś bazie i całość zachwyca.

Jeśli ktoś woli białe talerze i obrus — warto skupić się na wybraniu odpowiednich serwetek czy bieżnika. Odpowiednio dobrane dodadzą wielkanocnego klimatu.

Nie tylko zieleń i żółć

Kolory, które tradycyjnie kojarzą się z Wielkanocą i wiosną to zielony i żółty. Czasem warto jednak wyjść poza utarty schemat i spróbować czegoś nowego.

Na wielkanocnym stole świetnie sprawdzą się stonowane barwy, jak i feeria kolorów. Niebieskie albo różowe jajka? Proszę bardzo!

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: Kolory i świeżość na wiosennym stole. Sprawdź pomysły na piękne dekoracje
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama