mały groszek na białym talerzu
zdjęcie ilustrujące/Canva

Dieta redukcyjna. Bez przestrzegania tych 7 zasad lepiej jej nie zaczynać

Walka z nadprogramowymi kilogramami wymaga konkretnych działań. Powszechnie wiadomo, że kluczem do sukcesu jest dieta połączona z aktywnością sportową. Najlepiej skupić się na zmianie nawyków i stylu życia na lepszy, a nie na wyrzeczeniach.
Reklama

Powinien przyświecać nam cel traktowania swojego ciała dobrze i dbania o dobre funkcjonowanie organizmu. Czyli, mieć na względzie nie tylko walory wizualne, ale również zdrowotne.

Jak się zatem odżywiać, by schudnąć?

O tuż w celu redukcji masy ciała, przede wszystkim należy obniżyć kaloryczność całodziennego jadłospisu. Nie tylko w stosunku do dotychczasowego, ale w stosunku do naszego ogólnego zapotrzebowania. W takim przypadku mowa o deficycie kalorycznym. Czyli, należy zastosować dietę redukcyjną. Dodatkowo powinna się ona charakteryzować dużą zawartością błonnika oraz niewielką ilością węglowodanów prostych. Dobrze skomponowana z pewnością zaprocentuje szczuplejszą sylwetką i lepszym samopoczuciem.

7 kluczowych zasad diety redukcyjnej.

  1. Jadłospis powinien składać się z posiłków zawierających wszystkie niezbędne składniki odżywcze na poziomie aktualnych norm żywienia.
  2. Optymalna ilość posiłków na dzień to: 4-5 niewielkich, lekkostrawnych, które najlepiej spożywać w regularnych odstępach czasu.
  3. Kluczową zasadą jest zmniejszenie kaloryczności całodziennego jadłospisu o 500-1000 kcal poniżej całkowitego zapotrzebowania organizmu na energię.
  4. Posiłki bogate w błonnik pokarmowy (skutkiem jego spożywania jest między innymi usprawniona praca jelit, czy też mniej wchłoniętych kalorii)
  5. Należy przyjmować co najmniej 1,5 litrów niesłodzonych płynów dziennie.
  6. Dieta urozmaicona - w tym celu należy komponować posiłki z urozmaiconych produktów z różnych grup.
  7. Należy zrezygnować z żywności wysokoprzetworzonej, słodyczy, gazowanych napojów i słonych przekąsek.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama