Dieta
Canva.com

Te 3 porady dietetyczne NIE są prawdą. Nie warto ufać „internetowym specjalistom”

Coraz więcej osób cierpi na otyłość i nadwagę, rośnie także świadomość o problemach zdrowotnych, które może w przyszłości powodować taki stan. Dlatego coraz więcej ludzi w każdym wieku decyduje się na pracowanie nad swoją sylwetką. Nie chcą jednak wydawać pieniędzy i marnować czasu na dietetyka i szukają porad w Internecie. Tymczasem wiele z nich nie jest wartych zaufania, a nawet mogą szkodzić.
Reklama

Wskaźnik BMI zawsze mówi prawdę

Wskaźnik BMI pozwala określić, jaka waga ciała jest dla konkretnej osoby prawidłowa. Sprawdza się on w większości przypadków, ale nie zawsze. Nie bierze on bowiem pod uwagę źródła „nadmiernej” wagi. Kiedy nadwyżkę stanowi uzbierany tłuszcz, faktycznie można mówić o otyłości lub nadwadze, ale nie będzie się tak działo w przypadku chorób zatrzymujących w organizmie wodę, która również wpływa na nadmierne kilogramy. Tak samo kulturyści i osoby nastawione na pracowanie nad masą mięśniową nie powinny kierować się tym wskaźnikiem przy wyznaczaniu prawidłowej wagi.

Same ćwiczenia wystarczą do szybkiego chudnięcia

Dieta
Canva.com
Jeśli ktoś chce schudnąć zdrowo, powinien połączyć ćwiczenia ze zdrowszym jedzeniem.
Reklama
Faktem jest, że najistotniejszy dla tego procesu jest deficyt kaloryczny, który można osiągnąć tylko za pomocą wysiłku fizycznego. Niestety stawianie tylko na ruch znacznie utrudnia proces, wymaga większego zaangażowania i może powodować problemy ze zdrowiem, jeśli dieta składa się głównie z fast foodów i mocno przetworzonej żywności. Kalorie przyswajane są z jedzeniem i napojami, a więc zrezygnowanie z niezdrowych przekąsek na rzecz pełnowartościowych posiłków znacznie ułatwi odchudzanie.

Niejedzenie to dobry sposób na schudnięcie

Głodówki to najgorsza strategia, jaką może obrać osoba chcąca schudnąć.

Reklama

Nie tylko można w ten sposób wpędzić się w zaburzenia odżywiania. Niejedzenie osłabia i wyniszcza organizm, może nawet sprowokować go do poświęcania własnych organów w celu pozyskania energii. Każda osoba codziennie musi przyswoić minimum kaloryczne, czyli tyle, ile potrzebowałaby do przeżycia, gdyby tylko leżała i nie podejmowała żadnych aktywności. Delikatny deficyt pomaga regularnie chudnąć, zbyt szybkie zrzucanie kilogramów będzie wyniszczające i znacznie odbije się na samopoczuciu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama