Rozstanie partnerów
Canva.com

Dlaczego nie warto po rozstaniu zostawać przyjaciółmi?

Wiele osób w obliczu rozstania zastanawia się, czy przyjaźń z byłą partnerką lub partnerem jest dobrym rozwiązaniem. Przygotowaliśmy dla was kilka powodów, dlaczego utrzymywanie relacji z ex nie jest najlepszym pomysłem i dlaczego warto zawsze iść w swoją stronę.
Reklama

Kilka powodów, dlaczego nie warto trzymać kontaktu z ex

Rozstanie partnerów
Canva.com

Pierwszym powodem, dlaczego nie warto się ze sobą przyjaźnić i nadmiernie kontaktować jest fakt, że zakończenie związku nie eliminuje uczuć. Przebywanie z ekspartnerem prędzej, czy później doprowadzi do tego, że będziemy czuć się zazdrośni, źle i będzie to dla nas kompletnie niekomfortowa sytuacja. Warto jednak nie przedłużać w sytuacji rozstania bólu i ograniczyć kontakty do minimum, o ile jest to potrzebne. Ponadto, relacje z byłymi powstrzymują od pójścia o krok dalej. Jesteśmy przekonani, że przyszły partner bardzo szybko wyczuje, że nie jesteśmy w pełni gotowi na nową relację.

Reklama

Przyjaźń z ex nigdy nie jest w pełni prawdziwa i naturalna. Zazwyczaj ludzie po rozstaniu chcą się przyjaźnić, bo nie potrafią dobrze zakończyć relacji. Często taka przedłużana relacja w formie przyjaźni kończy się ogromnym bólem. W trakcie kontaktu niejednokrotnie możecie poczuć wzajemną zazdrość, a także chęć odnowienia bliskości fizycznej, jak niepokój i dawanie sobie fałszywej nadziei na coś więcej, na powrót do tych chwil, w których byliście razem - beztrosko szczęśliwi.

Reklama
Rozstanie partnerów
Canva.com

W życiu najważniejszy jest rozwój i nieustanna chęć sięgania po swoje marzenia, plany i ambicje. Warto się zastanowić, czy przypadkiem relacja z osobą, która od nas odeszła w jakiś sposób nas nie ograniczała. Często rozstanie i otwarcie się na nowe doznania sprawia, że rośniemy, rozwijamy się i robimy to, co dla nas najlepsze. Nie warto się ograniczać przez poczucie wstydu, czy troskę, co pomyśli o nas druga osoba. Rozstanie powinno otwierać nowy rozdział w życiu i niewątpliwie nie powinniśmy po raz kolejny decydować się na naprawianie relacji.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama