Miłość platoniczna
Canva.com

Na czym polega miłość platoniczna? Wszystko, co warto o niej wiedzieć

Miłość platoniczna to rodzaj miłości, która nie jest seksualna ani romantyczna. To rodzaj miłości, którą czujemy do swojej rodziny, przyjaciół i tych na których nam zależy. Dlaczego to uczucie jest ważne w budowaniu naszej samooceny i tworzeniu relacji? Odpowiadamy!
Reklama

Miłość platoniczna to rodzaj miłości, która nie ma charakteru seksualnego i może znajdować się między dwojgiem ludzi dowolnej płci. Jest to najbardziej czysta i bezinteresowna forma miłości, ponieważ nie opiera się na atrakcyjności fizycznej ani osobistych pragnieniach. Miłość ta nie polega na tym, co dana osoba może ci dać, ale o tym, co możesz im dać. To miłość, która nie zależy od uczuć, ale raczej od działań.

Przyjaźń a miłość platoniczna

Miłość platoniczna
Canva.com
Reklama

Miłość ta nie może być czymś więcej niż przyjaźnią, ponieważ nie wiąże się z romantycznymi uczuciami. Ten rodzaj miłości jest zwykle nieodwzajemniony, a czasem jednostronny. Miłość platoniczna może być czasami mylona z przyjaźnią, ale są to dwa różne typy relacji. Przyjaźń to związek oparty na wzajemnym uczuciu, podczas gdy miłość platoniczna jest nieodwzajemniona i często skrywana.

Ludzie, którzy są platonicznymi przyjaciółmi, są często określani jako „bratnie dusze”, ponieważ mają tak wiele wspólnego i tak dobrze się rozumieją. Tego typu relacje mogą być trudne do znalezienia, ponieważ trudno jest znaleźć kogoś, kto zrozumie nas w pełni i jednocześnie nie będzie chciał się angażować w intymną relację.

Miłość platoniczna
Canva.com

Miłość platoniczna może być również obecna w relacjach na odległość. Takie uczucie najczęściej były widoczne w okresie wojennym. Wieloletnie przyjaźnie i miłości przetrwały wszystko mimo licznych zagrożeń. Dzięki współczesnej cyfryzacji i dostępowi do mediów możemy z łatwością utrzymywać kontakt i zawsze być blisko.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama