Miłość platoniczna
Canva.com

Na czym polega miłość platoniczna? Wszystko, co warto o niej wiedzieć

Miłość platoniczna to rodzaj miłości, która nie jest seksualna ani romantyczna. To rodzaj miłości, którą czujemy do swojej rodziny, przyjaciół i tych na których nam zależy. Dlaczego to uczucie jest ważne w budowaniu naszej samooceny i tworzeniu relacji? Odpowiadamy!
Reklama

Miłość platoniczna to rodzaj miłości, która nie ma charakteru seksualnego i może znajdować się między dwojgiem ludzi dowolnej płci. Jest to najbardziej czysta i bezinteresowna forma miłości, ponieważ nie opiera się na atrakcyjności fizycznej ani osobistych pragnieniach. Miłość ta nie polega na tym, co dana osoba może ci dać, ale o tym, co możesz im dać. To miłość, która nie zależy od uczuć, ale raczej od działań.

Przyjaźń a miłość platoniczna

Miłość platoniczna
Canva.com
Reklama

Miłość ta nie może być czymś więcej niż przyjaźnią, ponieważ nie wiąże się z romantycznymi uczuciami. Ten rodzaj miłości jest zwykle nieodwzajemniony, a czasem jednostronny. Miłość platoniczna może być czasami mylona z przyjaźnią, ale są to dwa różne typy relacji. Przyjaźń to związek oparty na wzajemnym uczuciu, podczas gdy miłość platoniczna jest nieodwzajemniona i często skrywana.

Ludzie, którzy są platonicznymi przyjaciółmi, są często określani jako „bratnie dusze”, ponieważ mają tak wiele wspólnego i tak dobrze się rozumieją. Tego typu relacje mogą być trudne do znalezienia, ponieważ trudno jest znaleźć kogoś, kto zrozumie nas w pełni i jednocześnie nie będzie chciał się angażować w intymną relację.

Miłość platoniczna
Canva.com

Miłość platoniczna może być również obecna w relacjach na odległość. Takie uczucie najczęściej były widoczne w okresie wojennym. Wieloletnie przyjaźnie i miłości przetrwały wszystko mimo licznych zagrożeń. Dzięki współczesnej cyfryzacji i dostępowi do mediów możemy z łatwością utrzymywać kontakt i zawsze być blisko.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Zakochana para
Większość osób zdecydowanie woli żyć w parze niż w pojedynkę. Gdy spotykamy kogoś wyjątkowego na początku bardzo dbamy o związek. Z czasem dopada nas rutyna, zdarza się więcej kłótni i nie wiadomo kiedy strony zaczynają się od siebie oddalać. Warto wprowadzić kilka nawyków, które sprawią, że wasz związek będzie szczęśliwy przez długie lata.
Jakie są przyczyny spadku libido?
Sieci społecznościowe wpłynęły na nasze życie na wiele sposobów — niektóre z nich są pozytywne a inne negatywne. Jesteśmy połączeni z większą liczbą ludzi i informowani szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki nim możemy wiedzieć, co dzieje się w życiu naszych znajomych i jak najszybciej dzielić się ważnymi chwilami. Należy jednak sobie zadać pytanie: co to zrobiło z relacjami intymnymi? Możliwe, że media społecznościowe niszczą Wasz związek i możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy...
miłość
Miłość to piękne uczucie, które często pojawia się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Chociaż badania naukowe pokazują, że żar uczuć z czasem wygasa i pojawia się smutna rutyna, istnieje kilka ciekawych sposobów na to, aby na nowo rozpalić miłość między dwojgiem kochanków. Najskuteczniejszym sposobem na to, aby pokazać komuś, że się go kocha, jest wyznanie mu miłości po raz kolejny. A to można zrobić na wiele różnych sposobów...
Reklama
Reklama
Reklama