Związek z silną kobietą
Canva.com

Związek z silną kobietą. Czy mężczyźni się tego obawiają?

Współczesne silne kobiety mają ogromną moc i z łatwością łączą życie rodzinne z zawodowym. Jak wyglądają ich relacje z mężczyznami? Dlaczego panuje w naszym społeczeństwie stereotyp, że panowie boją się silnych i zdecydowanych kobiet? Sprawdzamy!
Reklama

Silne, atrakcyjne, niezależne

Związek z silną kobietą
Canva.com

Silne kobiety są bardzo atrakcyjne dla mężczyzn, ale często wydają się być niedostępne, dlatego taki typ najczęściej trafia na typowego macho albo drania, który po czasie łamie serce. Z psychologicznego punktu widzenia, to zjawisko jest coraz bardziej popularne. Silne kobiety wierzą w siebie, śmieją się głośno i kochają swoje ciało oraz umysł.

Współczesna wojowniczka bierze od życia to, co najlepsze i wymaga od siebie oraz innych coraz więcej.

Reklama

Siłą kobiet jest autonomiczność - same zarabiają, same decydują o sobie i nigdy nie patrzą wstecz. Takie cechy pozornie mogą być atrakcyjne dla mężczyzn, ale często panowie wycofują się z takiej relacji, bowiem mają wrażenie, że nie mogą być decyzyjni i nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa partnerce.

O czym marzą wojowniczki...

Związek z silną kobietą
Canva.com
Reklama

Silne kobiety pociągają mężczyźni typu macho i tyran, który traktuje kobiety z góry, niczym główny bohater z filmu 365 Blanki Lipińskiej. Wojowniczka nie chce mieć u boku partnera typu miły chłopak z sąsiedztwa. Dobrze czuje się u boku tajemniczego, atrakcyjnego i samotnego wilka. Takie pragnienia wiążą się z fenomenem dwupłciowej duszy wg filozofii Carla Gustava Junga. To zjawisko mówi o tym, że każdy człowiek ma w sobie swojego animusa, czyli kobiety - wewnętrzne wyobrażenie męskości, a mężczyźni - wewnętrzną kobietę.

Związek z silną kobietą może być trudny, jeśli partnerka ma tylko jeden cel - uwieść mężczyznę, partnera. Jeśli uda się jej to zrobić, to często traci zainteresowanie ukochanym i cały czar pryska. Silna, niezależna kobieta wyobraża sobie partnera jako odważnego rycerza i wojownika, dopóki z nim randkuje, spotyka się w aurze tajemniczości. Wspólne zamieszkanie, transformacja dotychczasowego życia na rodzinne może odsłonić wszelkie ułomności dwóch osób i sprawić, że partner stanie się kompletnie nieatrakcyjny i nieinteresujący.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama