Diadem ślubny
Canva.com

Do jakiej fryzury pasuje diadem ślubny?

Każda przyszła panna młoda chce wyglądać jak księżniczka z bajki. Dlatego, najczęściej do ślubu wybieramy piękne sukinie ślubne z błyskiem lub długim trenem, a na włosy upinamy welon lub diadem, który doda nam dostojności i elegancji. Czy diadem pasuje także do welona i do jakich fryzur można go założyć?
Reklama

Diadem a kok

Diadem ślubny
Canva.com

Diadem ślubnym to nakrycie głowy, które zazwyczaj jest wysadzane. Jest noszony przez pannę młodą, aby symbolizować jej status. Na przykład, jeśli nosiła tiarę na przyjęciu zaręczynowym, symbolizowałoby to jej status przyszłej narzeczonej pana młodego. Zwykle nosi się go z pasującym welonem i bukietem. Ślubną tiarę można również połączyć z eleganckim nakryciem głowy.

Reklama

Styl diademu, który powinniśmy wybrać, zależy od rodzaju włosów. Jeśli masz długie włosy, „tiara ślubna” będzie wyglądać najlepiej, jeśli jest to opaska na głowę. Jeśli masz włosy średniej długości, tiara będzie wyglądać dobrze w formie pojedynczej biżuterii, która znajduje się tuż nad uchem.

Posiadaczki długich włosów mogą zdecydować się na diadem wpasowany w rozpuszczone kosmyki. Równie pięknie będzie wyglądać wysoko upięty kok, np spinkami lub fascynatorem. Taka fryzura będzie pięknie nawiązywała do królewskiej, salonowej fryzury w stylu empire. Panny młode, które mają krótkie włosy mogą zdecydować się na diadem w formie opaski.

Czy diadem można założyć do welonu?

Ślubna tiara i welon są popularną kombinacją, ale czasami trudno jest zdecydować, który z nich nosić. Ślubna tiara jest zwykle wykonana ze złota lub srebra i jest przeznaczona do noszenia na głowie panny młodej.

Reklama

Zwykle są dość ozdobne i wyszukane, z dużą ilością klejnotów i detali. Welon jest tradycyjnie wykonany z tiulu, jedwabiu lub koronki i jest noszony na twarzy panny młodej, tak że zakrywa jej głowę

Diadem ślubny
Canva.com

Tiary są zwykle wykonane z metalu lub innego drobnego materiału, często ozdobione klejnotami lub perłami. Istnieje wiele rodzajów diadem; niektóre są ażurowe, inne w formie łuku. Diadem może być prostą, elegancką biżuterią, która sprawi, że każda panna młoda poczuje się jak księżniczka.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama