domowe sposoby na wzdęcia
Canca.com

Domowe sposoby na pozbycie się wzdęć. Będą ekspresowo skuteczne

Wzdęty brzuch jest powodem dość dużego dyskomfortu. Sprawia, że nie tylko czujemy się ciężko, nie atrakcyjnie i niekomfortowo, ale może też być też bolesny. Powstawanie wzdęć jest związane z gromadzeniem nadmiaru gazów w przewodzie pokarmowym. Z kolei powodów gromadzenia się gazów, jest co najmniej kilka, a do najczęstszych należy jedzenie w pośpiechu oraz spożywanie żywności wysoko przetworzonej. Na szczęście są skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu!
Reklama

Ziołowe napary sposobem na wzdęcia!

Zdecydowanie domowym sposobem jest popijanie ziołowych naparów, które zapobiegają wzdęciom. Powinno się je parzyć po obfitym posiłku. Do najbardziej tradycyjnych ziół na te dolegliwości zalicz się mięte pieprzową, a także koper włoski. Skuteczny okazuje się również napar z bazylii.

Aktywność fizyczna, dobra na wszystko!

Wszelka aktywność dobrze wpływa na pracę jelit. Często już sam spacer sprawia, że można poczuć się lżej. Poza tym w ciągu dnia warto fundować sobie, krótkie ćwiczenia rozciągające. Jeśli chodzi o aktywność, która szczególnie jest szybkim i skutecznym sposobem na wzdęcia to pływanie.

Nawadnianie organizmu pomaga pozbyć się wzdęć!

Odpowiednia ilość płynów jest bardzo istotna dla prawidłowej pracy organizmu. Dobrze nawodniony organizm, potrafi szybko pozbywać się nagromadzonych w jelitach gazów. Zatem regularne picie wody, jest skutecznym sposobem na zapobieganie i niwelowanie problemu wzdęć!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama