Scrub do ciała
Canva.com

Domowy scrub do ciała. Te składniki na pewno masz w kuchni!

Każda kobieta uwielbia chwile relaksu, kiedy po całym dniu pracy, dbania o dom i odhaczeniu rozmaitych obowiązków, może poświęcić czas wyłącznie sobie, dostarczyć swojemu ciału odrobinę luksusu i rozpieścić zmęczoną skórę.
Reklama

A luksus wcale nie musi kojarzyć się w niebotycznym majątkiem, zaś zdrowa i promienna skóra z najdroższymi na rynku kosmetykami. Najlepsze, co można zrobić dla swojego ciała, to zaserwować mu porcję zdrowia, na którą stać każdą z nas.

Z czego zrobić domowy scrub?

Scrub do ciała
Canva.com

Domowe scruby do ciała to świetne połączenie zdrowych i odżywczych składników, które usuną martwy naskórek, z aromatycznym zapachem, którego nie zastąpi żaden gotowy peeling. Scrub do ciała z pomarańczy, oleju lnianego i gruboziarnistej soli, wymieszanymi na konsystencję, która nie będzie zbyt rzadka, to świetny pomysł na lato, ze względu na orzeźwiający zapach pomarańczy.

Peeling ze zmielonej kawy, oleju kokosowego, cukru i cynamonu idealnie sprawdzi się jesienią i zimą, kiedy bliższe są nam słodkie i korzenne zapachy.

Reklama

Pamiętaj, aby twój peeling miał taką konsystencję, żeby dobrze się go nakładało na mokrą ciało i wcierało w skórę. Nie może być ani za rzadki, ani za suchy. Tłuszcz zawarty w obu scrubach dodatkowo nawilży i zmiękczy skórę, przez co unikniesz podrażnień.

Jak stosować scrub?

Warto stosować taki peeling dwa razy w tygodniu, a po dokładnym spłukaniu, wetrzeć w wilgotną jeszcze skórę olej kokosowy lub inny olejek, na przykład z pestek z winogron lub malin. Taki zabieg powtarzany regularnie spowoduje, że niezależnie od pory roku, będziesz mogła cieszyć się miękką i gładką skórą.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama