Zmarszczki
Canva.com

Zmarszczki pod oczami – jak z nimi walczyć?

Zmarszczki pod oczami to problem, z którym stara się rozprawić wiele osób. Co możemy zrobić, by cienka skóra pod oczami możliwie jak najdłużej zachowała młody i piękny wygląd?
Reklama

Zmarszczki pod oczami – skąd bierze się ten problem?

Skóra pod oczami wykazuje się bardzo dłużą skłonnością do powstawania zmarszczek. Dlaczego? Przede wszystkim skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i wrażliwa, a to sprawia, że oznaki starzenia się stają się tu widoczne już w okolicy 25 roku życia. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej sprawia ponadto, że skóra pod oczami marszczy się za każdym razem, gdy uśmiechami się lub gdy mrużymy oczy. A im większa utrata elastyczności skóry w tym miejscu, tym większe problemy z tworzącymi się pod oczami zmarszczkami. Czy istnieją skuteczne sposoby na zmniejszenie ich widoczności?

Jak pokonać zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki
Canva.com
Reklama

Aby zmarszczki pod oczami nie stały się dla nas problemem, musimy w porę otoczyć skórę pod oczami odpowiednią opieką. Wbrew pozorom same kosmetyki nie wystarczą, a pierwszym krokiem na drodze do sukcesu staje się… zmiana stylu życia. Jeśli chcemy, by skóra pod oczami możliwie jak najdłużej zachwycała młodym i pięknym wyglądem, musimy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, zapewnić sobie minimalną ilość snu oraz zadbać o to, by nasza dieta była dietą pełną witamin i minerałów. Unikajmy też kontaktu z dymem papierosowym, który ma fatalny wpływ na stan naszej skóry, zrezygnujmy też z solarium. Sięgnijmy za to po odpowiednie kosmetyki na zmarszczki pod oczami. Co powinno się z nich znaleźć?

Najlepsze kosmetyki na zmarszczki pod oczami to te, w których znajduje się koenzym Q10 lub kwas hialuronowy. W walce ze zmarszczkami pod oczami ważną rolę odgrywają też witaminy (przede wszystkim A i E), lecytyna oraz ekstrakty roślinne. Pamiętajmy, że takich kosmetyków nie możemy zbyt mocno wcierać w skórę, a delikatne wklepanie kremu w delikatną skórę przyniesie nam znacznie lepsze efekty.

Odpowiednia pielęgnacja skóry oraz zdrowy styl życia – oto zasady, których warto przestrzegać. Pamiętajmy, że skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa, a im prędzej otoczymy ją dobrą opieką, tym lepiej dla nas.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama