Stegna
Canva.com

„Jestem w Stegnie na plaży!” Czy warto wybrać się do słynnej miejscowości na ferie?

Stegna zalicza się do najpopularniejszych ośrodków turystycznych nad Bałtykiem. Czy warto wybrać się tam zimą na ferie z dziećmi? Co można tam zobaczyć i ile kosztuje nocleg?
Reklama

Urzekające widoki

Stegna to piękne widoki na Zatokę Gdańską oraz plaże, na których turyści z całego kraju mogą odpoczywać od codziennych problemów. To również przystań rybacka, pełna kolorowych kutrów oraz rybackich łodzi. Wszystko to sprawia, że wakacje w lecie, jak i ferie zimą nad Bałtykiem stają się przyjemnym doświadczeniem dla miłośników relaksu nad wodą.

Co warto zobaczyć w Stegnie?

Stegna
Canva.com

A co z tymi, dla których ważniejsze są atrakcje o charakterze krajoznawczym? Na nich czeka m.in. kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, pochodzący z końca XVII wieku, oraz muzeum Bursztynowa Komnata, w którym można podziwiać ciekawe ozdoby wykonane z bałtyckiego złota.

Reklama

Dla najmłodszych nie lada gratką będzie wizyta w Gminnym Ośrodku Kultury, w którym zgromadzono imponującą kolekcję zabawek ze słynnych jajek-niespodzianek. A na tych, którzy stawiają na rodzinną zabawę, czekają takie atrakcje, jak park linowy czy Labirynt Stegna Park – wyjątkowe pole kukurydzy, które przemieniło się w największy labirynt w Polsce.

Ile kosztuje nocleg w Stegnie?

Stegna może się też pochwalić dobrym zagospodarowaniem, dzięki czemu każdy z nas może tu znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku.

Reklama

Ceny zaczynają się nawet od 40 zł. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna przyciąga, podobnie jak ciekawe wydarzenia kulturalne. Stegna znana jest m.in. z festiwalu „Muzyka polska na Żuławach” oraz imprez organizowanych z sąsiednich letniskach. Dzięki temu nuda nikomu tu nie zagrozi, a czas spędzony w Stegnie dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama