Dżem winogronowy
Canva.com

Dżem z winogron. Uwielbiam przepis mojego dziadka

Dżem to jedno z tych pysznych, domowych przetworów, które przypominają nam o smaku dzieciństwa i tradycji rodzinnych. W mojej rodzinie, przepis na dżem z winogron ma szczególne miejsce w sercach, ponieważ pochodzi od mojego dziadka. To nie tylko smaczny przetwór, ale też kawałek historii i dziedzictwa, który chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom.
Reklama

W mojej rodzinie przepis na dżem z winogron ma długą historię. To przepis, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie, i który każdy z nas traktuje z ogromnym szacunkiem. To także okazja do wspólnego spędzenia czasu, bo przygotowanie dżemu z winogron to nie tylko kulinarne doświadczenie, ale też czas, który można spędzić razem z bliskimi, rozmawiając, śmiejąc się i dzieląc się historiami.

Przepis na dżem z winogron według mojego dziadka

Chociaż przepis na dżem z winogron jest stosunkowo prosty, to jednak każda rodzina ma swoje własne modyfikacje i tajemnice. W naszym przypadku, przepis przekazany został przez mojego dziadka, który był prawdziwym mistrzem kuchni. Oto jak przygotować nasz dżem z winogron:

Składniki

  • 2 kg winogron (najlepiej czerwonych)
  • 1 kg cukru
  • Sok z jednej cytryny
  • 1 łyżeczka cynamonu (opcjonalnie)

Sposób przygotowania

  1. Winogrona dokładnie myjemy i oczyszczamy z pestek.
  2. Do dużego garnka wrzucamy winogrona i sok z cytryny, a następnie dusimy na małym ogniu przez około 30 minut, aż winogrona zmiękną.
  3. Następnie przecieramy winogrona przez sito lub praskę, aby pozbyć się skórek i pestek. Powinno nam pozostać gładkie puree z winogron.
  4. Dodajemy cukier i gotujemy na średnim ogniu przez około 45 minut, często mieszając.
  5. Jeśli lubimy dżem z nutą cynamonu, teraz możemy dodać łyżeczkę cynamonu do garnka.
  6. Gotowy dżem przekładamy do słoików, które wcześniej dobrze umyliśmy i zdezynfekowaliśmy. Zakręcamy słoiki i odwracamy do góry dnem, pozostawiając do ostygnięcia.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama