Dziewczynka cieszy się na warsztaty w mieście podczas ferii.
Canva

Zostajecie na ferie w mieście? I bardzo dobrze. Wiesz dlaczego?

Utarło się, że jedyne dobre wakacje czy ferie, to takie, podczas których się wyjeżdża. Zupełnie bez sensu... Przecież jest tyle ciekawych rzeczy, które można robić w swoim mieście. W końcu dzieci mają wolne od szkoły. Ferie w mieście to świetny pomysł.
Reklama

Ferie w mieście? Warsztaty to świetny pomysł!

W czasie ferii jest organizowanych mnóstwo warsztatów. Część z nich jest na szczęście darmowa. To mogą być warsztaty z gotowania, rysowania, muzyczne. Jest wiele możliwości. Warto poszukać odpowiednich warsztatów już teraz, żeby na pewno znalazło się miejsce.

A może wycieczka do muzeum?

Jeśli muzeum kojarzy Ci się z nudnym oglądaniem obrazów czy eksponatów, to czas to zmienić. Tamie miejsca coraz częściej wychodzą naprzeciw najmłodszym i są naprawdę bardzo interesujące. Można spotkać się tam z ciekawymi aktywnościami i eksperymentami.

Rodzice i dziecko oglądają wystawę w muzeum podczas ferii zimowych.
Canva

Ferie w mieście? To może zoo albo inne zwierzęta?

W tym roku w ferie jest na tyle ciepło, że spokojnie można znaleźć otwarte zoo. Dla dzieci taka wycieczka to niesamowita przyjemność.

Można też odwiedzić na przykład hodowlę alpak czy innych zwierząt.

Czy wiesz, że w bibliotekach można się świetnie bawić?

Możesz tam znaleźć nie tylko książki, ale i różne gry i zabawki dla dzieci. Często są również organizowane jakieś wydarzenia. A jeśli Twoje dziecko nie jest fanem czytania, to może skuszą je komiksy.

Gdzie szukać informacji?

Warto sprawdzać ogłoszenia domów kultury, centrów handlowych, bibliotek i muzeów. Możesz poszukać też informacji na jakiś lokalnych internetowych grupach.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama