Flaga Polski zawieszona 11 listopada
Canva

Chcesz zawiesić flagę 11 listopada? Uważaj...

Zbliża się 11 listopada i część osób planuje powiesić flagę Polski. Jeśli też, masz taki pomysł, koniecznie przeczytaj ten tekst! Pamiętaj, że trzeba przestrzegać ścisłych reguł, a ich złamanie może mieć nieprzyjemnie konsekwencje! Sprawdź, czy znasz najważniejsze zasady...
Reklama

Jak zawiesić flagę? — Musi dobrze wyglądać

Dobrze, czyli nie może być zniszczona: poplamiona, dziurawa czy pognieciona. Pod żadnym pozorem, nie można na niej nić pisać czy rysować.

Ponadto musi być porządnie zamocowana (nie wolno używać do tego pinezek). Trzeba też pilnować, żeby się w nic nie zaplątała.

Czy flagę można wyrzucić?

Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj flagi! Musi zostać najpierw zniszczona w specjalny sposób, na przykład spalona lub pocięta. Nie można jej traktować jak każdego, zwykłego materiału!

Czy wiesz, kiedy można wywiesić flagę?

Flagę wywiesza się z reguły, kiedy jest jakieś święto państwowe. Część osób robi to też z okazji rozgrywek sportowych. Nawet jeśli chodzi tylko o mecz, trzeba przestrzegać wszystkich panujących zasad i traktować flagę w godny sposób. Bez względu na okazję, nie można lekceważyć reguł, o których była mowa wcześniej

Flaga Polski przygotowana na 11 listopada
Canva

Na czym nie można umieszczać flagi?

Okazuje się, że flagi nie wolno umieszczać ani na serwetkach, ani chusteczkach. Zabronione jest rysowanie ich lub drukowanie na rzeczach, które używane są tylko przez jakiś czas, a potem wyrzucane.

Ostrożnie tez trzeba podchodzić do ubrań, tutaj również nie można sobie pozwolić na dowolność.

Co grozi za znieważanie flagi?

Konsekwencje są naprawdę nieprzyjemne. Od grzywny... po pozbawienie wolności! Oczywiście mowa tu o celowym zniszczeniu lub niegodnym traktowaniu.

Mimo wszystko należy traktować swoją flagę z szacunkiem. Warto też pamiętać o tym, że nie wolno niszczyć flag reprezentujących inne kraje.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama