Wesele 2023
Canva.com

Idealny termin na wesele w 2023, czyli jaki? Sprawdź, co warto wiedzieć

Jeszcze przed zabraniem się za planowanie poszczególnych elementów wesela każda przyszła para młoda spróbuje wybrać dla niego odpowiedni termin. Tylko jak zrobić to dobrze? Czy wesele naprawdę musi się odbyć latem lub wiosna, czyli wtedy, kiedy jest po prostu najcieplej, czy może jednak można pokusić się o przygotowanie go podczas innej pory roku, która to pozwoli na wynajęcie sali weselnej za mniejszą opłatą? Jaki termin na wesele jest wskazany, a jaki niekoniecznie?
Reklama

Nie da się ukryć, że jest to taka kluczowa i absolutnie podstawowa kwestia, o której wypadałoby pomyśleć na samym początku, by już więcej do niej nie wracać i by jak najszybciej móc poinformować gości o tym, kiedy impreza w ogóle się odbędzie.

Jaki wybrać termin na wesele?

Wesele w stylu rustykalnym
Canva.com

Na pewno warto jednak podczas takich ustaleń pokusić się o wybór przynajmniej kilku akceptowalnych terminów. Zamiast kurczowo trzymać się opcji wyprawienia wesela w samym środku maja, kiedy to dochodzi do największej ilości ślubów i wesel, lepiej po prostu przygotować się na sytuację, w której okaże się, że co ciekawsze sale weselne zostały już w tym maju zarezerwowane, a jedynie wolne terminy dostępne są w pozostałych miesiącach.

Reklama

Wesele nie musi zresztą odbyć się wiosną.

Nie musi też zostać zorganizowane latem i to nawet w przypadku, gdy chce się, by zabawa odbyła się jednak w jakimś cieplejszym dniu, pozwalającym gościom na wyjście na zewnątrz, a paniom na założenie sukienek i sandałków bez rajstop. Zmiany klimatu doprowadziły do tego, że w tym momencie nawet jesienią potrafi być jeszcze bardzo ciepło. Wrzesień to nadal dobry termin na wesele. Uważać trzeba jednak z październikiem, albowiem im bliżej końca roku, tym większe ryzyko niskiej temperatury powietrza i pluchy.

Ustalaniem tego idealnego terminu i organizacją wszelkich innych rzeczy związanych z całym wydarzeniem najlepiej zająć się już z przynajmniej półtorarocznym, a najlepiej dwuletnim wyprzedzeniem. Zbyt późna organizacja wesela będzie wiązać się jednak z dużym stresem, którego w kontekście tak ważnego dnia nie warto sobie dokładać.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama