pączki serowe z malinami i konfiturą
canva.com

Ile kalorii ma 1 pączek? Sprawdź, czy Twoja dieta nie ucierpi od słodkości

Ile kalorii ma pączek i ile tych pączków rzeczywiście można zjeść, by nie przytyć, a na drugi dzień obudzić się z uczuciem względem lekkości i bez bólu brzucha?
Reklama

Teoretycznie w tłusty czwartek nie powinno się liczyć kalorii, jednakże rzeczywistość wygląda tak, że wiele osób nawet w tym dniu stara się o to, by jednak za bardzo nie przytyć. O ile w tym odmawianiu sobie słodkości zachowuje się umiar, jak najbardziej można pozostać przy swoim zapotrzebowaniu kalorycznym także w tym słodkim dniu. Nikt nie musi przecież opychać się tak, by wieczorem nie być w stanie podnieść się z kanapy.

Jaka jest kaloryczność 1 pączka?

Kaloryczność standardowego pączka wynosi mniej więcej 400 kalorii. Tę wartość przypisuje się głównie pączkom sklepowym, albowiem słodkości wykonywane własnoręcznie, przygotowywane na podstawie domowych receptur, zazwyczaj mają mniejszy rozmiar i często też mniej cukru, tak więc jeden domowy pączek często zawiera dwukrotnie mniej kalorii, zaledwie dwieście.

Reklama

Warto zwrócić uwagę na typ nadzienia.

W zależności od niego kaloryczność pączka potrafi albo drastycznie spaść, albo gwałtownie się podwyższyć. Najcięższe dla talii będą pączki wypełnione białą czekoladą, bitą śmietaną i słodkim kremem waniliowym. Bezpieczny wybór to natomiast dżem lub marmolada. Jeszcze lepsze są same owoce, choć tutaj problem pojawia się w znalezieniu pączków, które będą wypełnione owocami bez dodatku cukru.

Nie tylko pączkami w Tłusty Czwartek człowiek żyje...

Pączki kalorie zostały już odkryte, więc pora przyjrzeć się kaloryczności innych słodkich wypieków, wśród których podczas tłustego czwartku sporą popularnością cieszą się również gniazdka, churrosy oraz faworki i donuty.

Reklama

Paczka faworków, której zawartość większość łasuchów pochłonie bez żadnego problemu, może zawierać nawet do pięciuset kalorii. Donut to z kolei jakieś 250 kalorii, gniazdko - 300 kalorii, a jeden churros - 120 kalorii. Jeżeli te wartości wzbudzają przerażenie, warto poszukać przepisu na fit słodkości, które mogą być równie smaczne co te tradycyjne. Fit pączki kalorie będą wyglądać znacznie przyjemniej. Na takich pączkach sylwetka na pewno nie ucierpi.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama