Pizza keto kalafiorowa
Canva.com

Ile można schudnąć na diecie ketogenicznej? Dietetycy nie mają wątpliwości

Odchudzanie nie jest niczym prostym, ale jeśli opiera się je na sprawdzonej metodzie żywieniowej, na pewno staje się ono łatwiejsze i bardziej możliwe do przeprowadzenia wraz z uzyskaniem odpowiednich dobrych efektów. Osobom walczącym ze zbędnymi kilogramami i nadmiarową tkanką tłuszczową ostatnio mocno polecana jest chociażby dieta ektogeniczna.
Reklama

Niby nie powstała ona w celach odchudzających, ale tę utratę wagi można potraktować jak jej przyjemny skutek uboczny. Na diecie ketogenicznej spokojnie da się pozbyć wszystkich zbędnych kilogramów. Czas trwania tej diety dostosowuje się do własnych potrzeb, a prawda jest taka, że gdy tylko się w nią wsiąknie i dostrzeże się, jak korzystnie zmienia ona organizm, najprawdopodobniej nabierze się ochoty na to, by już nigdy jej nie przerywać i by korzystać z niej dosłownie do końca życia, co nie jest wcale głupim pomysłem.

Jak często stosować dietę keto?

Na etapie odchudzania, gdy wciąż będzie się mieć pewne problemy z wagą, wystarczy po prostu zadbać o spożycie mniejszej ilości kalorii, a już po zakończeniu odchudzania, gdy waga zostanie unormowana, przejść na swoje zero kaloryczne i spożywać tyle kalorii, ile organizm naprawdę potrzebuje. Nie ma żadnej odgórnej granicy co do czasu korzystania z diety keto. Wiele osób zaczyna ją traktować jak swój nowy normalny tryb żywienia, co jest równoznaczne z bazowaniem na niej stale, bez żadnych ograniczeń czasowych.

Reklama

Dieta keto może stać się po prostu takim nowym nawykiem żywieniowym. W rzeczywistości nie powinno się jej nazywać słowem dieta. Jest to bardziej specjalny model żywieniowy, który pomaga schudnąć, ale został opracowany w celu zapewnienia sobie lepszego i zdrowszego życia.

Co z efektem jojo?

Początkowo na diecie ketogenicznej chudnie się zwykle bardzo szybko, ale warto zadbać o to, by ten proces nie nastąpił zbyt szybko. Powolna i miarowa redukcja da lepsze i bardziej trwałe efekty. Spokojne odchudzanie jest też jedynym sposobem na uniknięcie efektu jojo, czyli uniknięcie ponownego wzrostu wagi.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama