Dzieci jadą autem na wakcje.
Canva

Wakacyjny wyjazd w 2023 - gdzie tanio i błogo wypocząć?

Szalejąca inflacja w minionym roku sprawiła, że wakacyjny wypoczynek kosztował nas więcej. Jak się okazuje, w tym roku tendencja się utrzyma. Musimy liczyć się z wyższymi cenami za wycieczki oferowane przez biura podróży, koszty przelotów, jak i z wyższymi cenami za produkty dostępne w sklepach i atrakcje turystyczne.
Reklama

Niewątpliwie wakacje 2023 będą droższe! Nie oznacza to jednak, że musimy z nich zrezygnować. Wystarczy dokonać dokładnej analizy rynku turystycznego i wybrać odpowiedni kierunek. Wciąż jest kilka miejsc, które są w stanie zapewnić nam błogi odpoczynek w rozsądnej cenie. To miejsca, które charakteryzują się pięknym krajobrazem i doskonałą pogodą.

Gdzie, wybrać się na wakacje 2023 by, nie zbankrutować?

Mimo gospodarczych zawirowań, które wyraźnie nadwyrężają nasze budżety, jest jeszcze kilka wakacyjnych kierunków, które mogą okazać się w naszym zasięgu. O tuż w 2023 roku najtaniej będzie można wypocząć w Bułgarii i Albanii. Poza tym konkurencyjnie cenowo na rynku turystycznym w Europie wypada Malta, Cypr, Portugalia, a także niektóre wyspy Greckie. Poza Europą tanie wakacje oferuję Turcja, Egipt, Tunezja, czy też Maroko.

Reklama

Oczywiście we wszystkich tych krajach spotkamy się z tak zwanym cenowym, rozstrzałem. Tam również najlepsze kurorty i najbardziej luksusowe hotele, mogą słono kosztować. Jednak bez problemu można znaleźć również oferty wypoczynku w dobrym standardzie i rozsądnej cenie. Niestety dość sporego wzrostu kosztów wakacji należy spodziewać się w uwielbianej Hiszpanii, Chorwacji, czy również we Francji. Poza tym najdroższa okazuje się daleka egzotyka: Dominikana, Malezja, Tajlandia, czy Kuba.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama