Kobieta pozująca na tle jesieni
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak być kobietą z klasą? Poradnik każdej szanującej się jesieniary

Każda kobieta pragnie być piękna i elegancka. Znacznie trudniej przychodzi to jednak jesienią, gdy trzeba ubrać się znacznie cieplej, wiatr rozwiewa włosy i psuje nową fryzurę, a ty chcesz przecież zdobyć kolejne punkty do bycia "jesieniarą". W artykule podpowiadamy, jak wykorzystując obowiązujące trendy, zachować styl i szyk kobiety z klasą, jednocześnie akcentując jesieniarskie trendy.
Reklama

Jesienna kobieta z klasą

Jesień sprzyja nietypowym stylizacjom i pozwala na połączenie interesującego wyglądu z intrygującymi klimatycznymi akcentami. Planując jesienny look, należy jednak pamiętać o tym, żeby obowiązujące inspiracje nie przysłoniły nam tego, co najważniejsze — dobrego samopoczucia i pewności siebie, wynikającej z powodu eleganckiego wyglądu.

W dobie XXI wieku coraz modniejsze staje się gorączkowe podążanie za obowiązującymi trendami. Jest to jednak bardziej charakterystyczne dla bardzo młodych kobiet, które wciąż poszukują swojego własnego stylu, inspirując się tym, co obecnie jest modne, niż dla tych, które chcą, aby nazywać je mianem "kobiet z klasą". Jeśli jesieniarskie trendy będą dla Ciebie jedynym wyznacznikiem postępowania, to większość zachowań, ubrań, nawyków będzie zwykłym elementem popkultury, a nie czymś, co naprawdę Cię definiuje. Z czasem staniesz się więc typową jesieniarą z mema, która lubi jesień na pokaz.

Reklama

Jeśli jednak naprawdę chcesz być kobietą z klasą, to jesienne trendy powinny być dla Ciebie dodatkami, które jedynie podkreślą twój wygląd i nadadzą mu odpowiedniego jesiennego posmaku. Kobieta z klasą nie musi nikomu nic udowadniać — jest pewna siebie, dobrze zorganizowana i praktyczna — dlatego nie bez pozoru w otoczeniu uważana jest za prawdziwą damę. Jej wygląd zawsze jest nienaganny, elegancki i ma bezpośredni związek z jej wnętrzem oraz obowiązującymi trendami — jesienią wybiera ubrania wysokiej jakości — odpowiednie do pory roku grube swetry i kurtki.

Reklama

Stara się grać akcentami — np. poprzez nawiązania kolorami do obowiązującej pory roku — w modzie są pomarańcze, czerwienie i brązy.

Wszystko, co kobieta z klasą robi — robi przede wszystkim dla siebie, tak aby w absolutnie każdej sytuacji czuć się piękną i świadomą swojego nienagannego wyglądu.

mem
fot. kwejk/memy.pl/demotywatory.pl

Czego nie powinna robić jesienią kobieta z klasą?

W internecie znajdziemy mnóstwo poradników dotyczących tego, jak powinna zachowywać się jesieniara. Najważniejsza rada, którą można dać prawdziwej jesieniarze, brzmi: nie korzystaj z internetowych poradników (no może oprócz tych publikowanych przez redakcję Zaradnej Kobiety).

Reklama

Możesz co prawda zainspirować się niektórymi rzeczami, ale nie rób tego na pokaz, albo po to, aby nazywać się mianem "jesieniary".

  • Nie czytaj książek dlatego, że tak postępują jesieniary. Czytaj książki, jeśli naprawdę to lubisz.
  • Nie wrzucaj zdjęć tylko po to, aby pochwalić się znajomym, że jesteś "prawdziwą jesieniarą". Jeśli będziesz na każdym kroku podkreślać, że kochasz jesień i ciągle o tym wspominać, bardzo szybko przestanie być to atrakcyjne, a stanie się po prostu nudne. Jeśli chcesz wrzucić na Instagrama interesujące zdjęcie — to zrób to po to, aby przekazać jakąś interesującą treść, np. zachęcić do czytania inspirującej powieści, która ostatnio wpadła Ci w ręce.
  • Nie wykonuj żadnych jesiennych gestów na pokaz. Internet wręcz "zawalony" jest filmikami i zdjęciami kobiet, które deklarują, że kochają gorącą herbatkę, zbieranie liści i kasztanów, podczas gdy w większości jest to wszystko robione na pokaz oraz w celu zyskania nowych odbiorców na Instagramie.
  • Nie przesadzaj. Jeśli chcesz poczuć jesienny klimat, możesz kupić sobie jedną zapachową świecę. Nie możesz mieć jednak w całym mieszkaniu kilkadziesiąt zapachowych świec tylko dlatego, że "taka jest moda". Takie zachowanie przecież w żadnym razie nie definiuje "kobiety z klasą".
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama