Kobieta z radością robi porządek w mieszkaniu i śpiewa.
Canva

6 trików na utrzymanie porządku w mieszkaniu. Wystarczy 15 minut dziennie!

Masz wrażenie, że bez względu na to, ile sprzątasz, ciągle jest bałagan? Nie wiesz, jak utrzymać porządek w mieszkaniu chociaż przez chwilę ? Koniecznie sprawdź te sposoby. Są genialne i nie wymagają dużo wysiłku, a efekt jest widoczny od razu!
Reklama

Jak utrzymać porządek w mieszkaniu — sprzątaj sprytniej, nie ciężej

Stosownie tych zasad naprawdę nie jest trudne. Cześć z nich wymaga wyrobienia w sobie nawyku, inne pozwolą Ci przygotować mieszkanie do tego, żeby nie robił się bałagan.
Człowiek robi porządek w mieszkaniu i wyciera blat.
Canva

Jak utrzymać porządek w mieszkaniu — sprawdzone triki

  1. Pozbądź się zbędnych rzeczy — łatwo powiedzieć, prawda? Niestety, bez tego kroku trudno będzie utrzymać czystość. Poświęć weekend lub dwa, na odgracanie mieszkania, na pewno część rzeczy jest niepotrzebna.
  2. Każdy przedmiot musi mieć swoje miejsce — bez tego trudno się obejść. Przydadzą się pudełka, w których możesz posegregować różne rzeczy. Kiedy to ogarniesz, pilnuj, żeby wszystko odkładać na miejsce.
  3. Zawsze coś odłóż — kiedy wychodzisz z jakiegoś pomieszczenia, zabierz ze sobą co najmniej jeden przedmiot i odłóż go na miejsce.
  4. Zasada 15 minut — nastaw sobie budzik na kwadrans (to może być też 5 czy 10 minut albo 20) i przez ten czas sprzątaj. Kiedy alarm zadzwoni, zajmij się innymi sprawami,
  5. Sprzątaj przy innych czynnościach — to zawsze działa! Myjesz zęby? Od razu przetrzyj umywalkę. Zmywasz? Przy okazji przetrzyj blaty w kuchni.
  6. Wyznacz sobie stałe pory sprzątania — zaplanuj na przykład, że będzie codziennie odkurzać przed pracą lub ścierać kurze przed snem.
Mężczyzna sprząta i się wygłupia.
Canva

Jak utrzymać porządek w mieszkaniu — a może profesjonalna pomoc?

Jeśli masz ciągle bałagan lub w mieszkaniu nie jest tak czysto, pomyśl, czy nie możesz zatrudnić kogoś, chociaż raz w miesiącu. Taka osoba pomoże Ci ogarnąć mieszkanie i później łatwiej będzie pilnować czystości.

Są też ludzie, którzy profesjonalnie zajmują się pomocą w segregowaniu rzeczy i odgruzowywaniu mieszkania.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama