Obrączki ślubne
Canva.com

Jak czyścić obrączki ślubne? Te domowe sposoby zawsze się sprawdzają

Obrączki ślubne to piękny i trwały symbol miłości dwojga partnerów. Co zrobić, aby zawsze wyglądały, jak pierwszego dnia, gdy sobie je wręczaliście na ślubnym kobiercu? Zdradzamy wam nasze domowe triki. Są bardzo skuteczne!
Reklama

Symbol miłości

Obrączki ślubne
Canva.com

Obrączki ślubne towarzyszą nam codziennie. Zazwyczaj ściągamy je z palca, gdy możemy je tylko uszkodzić, zabrudzić lub wynika to z zalecenia lekarza, np. przed zabiegiem. To naturalne, że z biegiem lat obrączka staje się coraz bardziej matowa i zabrudzona. Taka jest cecha metali szlachetnych, które poprzez działanie czynników mechanicznych, jak i chemicznych tracą swój dawny blask. Musimy z dużą regularnością zadbać o ich piękno. Możemy udać się do złotnika, który dokładnie oczyści biżuterię albo zaoszczędzić i użyć jednego z domowych rozwiązań.

Reklama

Domowe sposoby są skuteczne

Pierwszy sposób, który z łatwością wykonacie w domu to oczyszczenie obrączek za pomocą roztworu mydła z wodą. Mydło szybko usunie zabrudzenia z tłuszczu oraz potu. Wlej do miski ciepłą wodą, dodaj mydło lub płyn do naczyń i zanurz biżuterię w kąpieli. Po wszystkim przetrzyj ją ściereczką, np. z mikrofibrą. Nie używaj szorstkich szczotek, które mogą zniszczyć metal szlachetny.

Obrączki ślubne
Canva.com

Do miski wsyp 4 łyżeczki soli i zalej ją gorącą wodą. Do tego roztworu możesz dodać także kilka kropel soku z cytryny lub sodę.

Reklama

Gwarantujemy, że w ciągu kilkunastu minut zauważysz, że Twoja ślubna biżuteria będzie wyglądała pięknie jak dawniej. Również proszek do pieczenia pozwoli nam na usunięcie zabrudzeń na złotej biżuterii. Wystarczy, że nasypiemy na wacik lub ściereczkę proszek i dodamy 1 łyżkę wody. Spieniona papka będzie aktywna przez kilka minut.

Do oczyszczania obrączek pomocny będzie także spirytus. Roztwór z alkoholem przygotuj w proporcji 1:1, nasącz delikatnie szmatkę i przecieraj obrączki. Do trudno dostępnych miejsc użyj patyczka do uszu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama