Kręcone włosy
Canva.com

Jak dbać o kręcone włosy zimą, aby były lśniące i dobrze się układały?

Puszące się włosy nad którymi nie można zapanować, potrafią być prawdziwą zmorą. Jako, że włosy kręcone mają inną strukturę niż włosy gładkie, to należy zastosować w ich przypadku inny rodzaj pielęgnacji. Dzięki temu nawet najbardziej psotliwe kosmyki mogą zostać ujarzmione, a ułożenie z nich efektownych loków stanie się zdecydowanie prostsze. Jak zatem pielęgnować kręcone włosy?
Reklama

Jakich kosmetyków potrzebują kręcone włosy?

Burza loków to niezwykle seksowna fryzura, która dodaje każdej kobiecie uroku. Posiadaczki kręconych włosów zamiast niepotrzebnie ich nie męczyć prostownicą i żelami wygładzającymi, powinny zadbać o ich kondycję i podkreślenie skrętu. Jako, że włosy kręcone mają inną budowę, to konieczne jest dobranie do nich specjalnych kosmetyków w celu wydobycia ich naturalnego piękna. Preparaty przeznaczone do włosów kręconych podkreślają skręt loków i sprawiają, że odzyskują one swój blask.

Dodatkowo loki stają się sprężyste i elastyczne. Zastosowanie odżywki sprawia, że kosmyki łatwiej się rozczesują, a do tego nie plączą się. Raz w tygodniu warto także nałożyć maseczkę na całą długość włosów w celu odżywienia pukli. Włosy kręcone nie wymagają codziennego mycia, a w celu odświeżenia ich wystarczy zastosować rano specjalny spray czy odżywkę.

Reklama

W celu nadania kosmykom pożądanego kształtu, można wetrzeć w nie odrobinę wosku.

Jak ułożyć kręcone włosy, aby dobre się prezentowały?

Kręcone włosy
Canva.com

Jako, że w wielu przypadkach kręcone włosy bardziej przypominają wyglądem siano niż sprężyste loki niczym z reklamy telewizyjnej, to warto zastosować pewne triki. W celu oswojenia kręconych włosów zaleca się skorzystanie z nawilżającej pianki. Nakłada się ją na wilgotne włosy, po czym suszy się je, ugniatając palcami czy modelując szczotką.

Reklama

Godną polecenia opcją jest także użycie grubych wałków czy papilotów w celu podkreślenia skrętu loków. Gdy już osiągniemy satysfakcjonujące nas ułożenie, warto spryskać pukle sprayem nabłyszczającym, co nie tylko nadaje im blasku, ale również przeciwdziała ich przesuszeniu. Można także spryskać loki lakierem w celu nadania im sprężystości oraz potraktować je sprayem rewitalizującym, który je odświeży.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama