Kobieta budzi się rano i przeciąga.
Canva

Jak najłatwiej rozbudzić się rano? Zdziwisz się...

Dla niektórych poranki bywają ciężkie. Nie pomagają litry kawy ani milion budzików. Senność, ziewanie, wszystko leci z rąk... Co można zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że jest parę bardzo prostych rozwiązań. Niektóre z nich wydają się banalnie proste i mogą zaskoczyć, ale na pewno warto je przetestować!
Reklama

Ciężkie poranki — czy kawa to dobry pomysł?

Dla części osób poranne wstawanie, to prawdziwa mordęga. Bez względu na to, o której godzinie poszli spać wieczorem, rano mają ogromny problem z funkcjonowaniem. Popularne picie kawy, nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę — pojedyncza filiżanka jest w porządku, ale ogromne ilości kofeiny sprawiają wręcz, że energii jest coraz mniej.

Woda w szklankach na rozbudzenie się rano.
Canva

Szklanka wody — samo zdrowie

Tak, po prostu szklanka wody. Jej wypicie pozwala na dotlenienie organizmu i podniesienie obniżonego o tej porze dnia ciśnienia.

Reklama

Nawodnienie też wpływa pozytywnie.

Wypicie codziennie rano szklanki wody wpływa pozytywnie na samopoczucie i pozwala dobudzić się lepiej niż za pomocą kawy.

Kubek zielonej herbaty — energia od rana

Zielona herbata (parzona w odpowiedni sposób — niezbyt długo) zapewnia energię i pozwala się dobudzić. Dodatkowo ma właściwości antyoksydacyjne, jest więc bardzo zdrowa. Sprawia, że człowiek czuje się świeżo, rześko.

Zimny prysznic

Absolutnie nie chodzi o to, że zimna woda to taki szok dla organizmu, że od razu budzi. Tak naprawdę taki prysznic pobudza krążenie krwi, pobudza, poprawia nastrój i ogólne samopoczucie. Działanie takiej chłodnej kąpieli jest długotrwałe, dodaje energii na kilka godzin, nie na sam poranek.

Świeże powietrze

Oczywiście, trzeba pamiętać, że nie zawsze powietrze będzie świeże — niestety w wielu miejscach nadal rządzi smog.

Reklama

Jeśli jednak na zewnątrz nie ma problemu z jakoś powietrza, powinno się porządnie wywietrzyć pokój, lub wyjść, chociaż na chwilę z domu. Dzięki temu łatwiej się dotlenić i rozbudzić.

Kobieta ćwiczy rano, żeby się obudzić.
Canva

Lepsza jakość snu

Warto zadbać o jakość snu już wieczorem — porządnie wywietrzyć sypialnię, unikać elektroniki i kofeiny przed snem. Na godzinę przed położeniem się spać, zrobić wszystko, żeby się wyciszyć.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama