Jak wykonać idealny makijaż do SZKOŁY? Pamiętaj o tych zasadach

Jak nakładać podkład palcami? Nasz makijażowy trik!

Nie każda kobieta ma ochotę wydawać wszystkie swoje pieniądze na rozmaite nowinki kosmetyczne. Producenci bez przerwy wypuszczają zresztą nowe artykuły na rynek, więc trudno za tym nadążyć, zwłaszcza jeśli nie ma się milionów na koncie. Całe szczęście akurat w dziedzinie makijażu można wykorzystywać to, co ma się zupełnie za darmo. A mowa tu o... dłoniach! Wbrew pozorom każdy podkład do twarzy można nimi spokojnie nałożyć, nie musząc inwestować w drogie pędzle czy specjalistyczne gąbeczki.
Reklama

Ta metoda aplikacji znana jest każdej kobiecie i każdej dziewczynie. W większości przypadków panie za nią przepadają, bo jest bardzo wygodna, szybka i oczywiście tania. Nawet po przetestowaniu drogich pędzli czy luksusowych gąbeczek wiele kobiet wraca do tej tradycyjnej metody aplikacji podkładów. Każda z nich wie też mniej więcej, jak ona powinna wyglądać w praktyce. Mimo wszystko warto wytłumaczyć sobie tę technikę raz jeszcze i dokładniej ją opisać. Jak zatem nakładać podkłady do twarzy palcami, by zawsze dobrze się one prezentowały?

Co jest najważniejsze?

W przypadku tej metody najważniejsze jest to, by dobrze przygotować do niej skórę. Nakładając palcami podkład na twarz, w którą krem nie zdążył się jeszcze wchłonąć, ryzykuje się tym, że ona produkty się ze sobą zmieszają lub - co gorsza - stworzą nieestetyczne plamy i nierówności.

Reklama

Na pielęgnację trzeba więc poświęcić ciut więcej czasu. Zaoszczędzi się go na samej aplikacji kosmetyków, więc spokojnie można go przeznaczyć właśnie na rozprowadzenie kremu bądź serum. Kosmetyk powinien mieć przynajmniej dziesięć minut na to, by wchłonąć się w twarz. Dopiero po upływie tego czasu można zacząć rozprowadzać podkład do twarzy.

Palce, czy gąbeczka?

Nikt nie powinien jednak wierzyć w to, że klasyczne i tradycyjne podkłady do twarzy będą wyglądać najlepiej, jeżeli zostaną rozprowadzone właśnie palcami. Teoretycznie dają one największą kontrolę, ale też dłonie nie są w stanie dotrzeć do zagłębień skóry. Zazwyczaj więc lepszy efekt daje aplikacja podkładu gąbką albo specjalnie przeznaczonym do tego celu pędzlem. Warto przetestować każdą z tych technik.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama