Mężczyzna w czarnym ubraniu sportowym w pozycji jogi szukając życiowego balansu
Materiał partnera

Jak osiągnąć życiowy balans? Znaczenie zdrowego ciała i umysłu

Osiągnięcia współczesnej techniki, nowe technologie, coraz więcej automatyzacji w życiu codziennym – wszystko to w teorii powinno sprawiać, że mamy więcej czasu i możemy wszystko lepiej zorganizować. Tymczasem coraz trudniej nam osiągnąć życiowy balans – równowagę ciała i ducha, która staje się dziś coraz bardziej mitycznym stanem. Czy rzeczywiście w dzisiejszych czasach można zyskać harmonię, a co za tym idzie życie wysokiej jakości?
Reklama

Czym jest życiowy balans

Myśląc o życiowym balansie, najczęściej mamy na myśli work-life balance, czyli równowagę pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym – rodziną, relaksem, pasjami i zainteresowaniami. Niestety, dziś najczęściej obowiązki wypierają to, co dla życiowej harmonii równie ważne – czas z bliskimi, odpoczynek i regenerację. Gdy praca wypełnia większość czasu, nadgodziny stały się standardem, a nie epizodem, a sytuacja finansowa nie sprzyja redukcjom, bardzo trudno to zmienić.

Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach niewłaściwie realizujemy potrzebę zmian. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od siebie – nie tylko od optymalnego zarządzania czasem, ale też od swojego zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Zamiast więc szukać sposobów na wydłużenie doby, lepiej znaleźć czas na efektywny i naprawdę regenerujący relaks.

Harmonia ciała i umysłu – jak ją osiągnąć

Przemęczony organizm nie funkcjonuje prawidłowo.

Reklama

Dlatego wszelkie kroki życiowe – zarówno te radykalne, jak i drobne modyfikacje w codziennych nawykach – wymagają doprowadzenia ciała i umysłu do stanu, w którym osiągnie stan regeneracji. Problem polega jednak na tym, że wielu z nas nie relaksuje się prawidłowo. Wieczór przed telewizorem wprawdzie jest czymś przyjemnym i dostarcza rozrywki, jednak na dłuższą metę nie przyniesie prawdziwej regeneracji.

Odpowiednia dieta, wypoczynek w formie aktywnej, ale też różnego rodzaju zabiegi dla ciała i ducha – wszystko to jest niezbędne dla osiągnięcia życiowego balansu. Właśnie od tego trzeba zacząć. Z pomocą przychodzą miejsca takie jak Sense Med Concept , gdzie pod opieką lekarza Pacjent korzysta z kompleksowej opieki w duchu holistycznego podejścia do zdrowia. Na podstawie wywiadu i przeprowadzonych badań specjalista określa, jakich działań potrzeba konkretnemu Pacjentowi. W jednym miejscu może on skorzystać z relaksujących masaży, zabiegów balneologicznych, np. hydroterapii czy fangoterapii, a nawet zabiegów mających charakter czysto estetyczny, np. manicure i pedicure.

Reklama

Czy pomoc faktycznie jest potrzebna?

Profesjonalne wsparcie często odsłania problemy, z których nie zdajemy sobie sprawy. Przemęczeniu nierzadko sprzyjają różne niedobory, a nawet schorzenia ogólnoustrojowe. Aby osiągnąć życiowy balans, przede wszystkim musimy zadbać o swoje zdrowie fizyczne. Ma ono ogromny wpływ na samopoczucie i harmonię ciała i ducha. Na drugim biegunie są emocje, o które także trzeba zadbać. To podstawa, na której budujemy dalsze cegiełki naszego życia – optymalizujemy proporcje czasu spędzonego na pracy i wypoczynku, wzmacniamy efektywność budowania więzi na wspólnych aktywnościach z bliskimi, realizujemy pasje itd. Tak buduje się jakościowe życie – w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.

Reklama
Artykuł powstał we współpracy komercyjnej z Sense Med Concept
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama