Holistyczne podejście do zdrowia
Canva.com

Jak żyć holistycznie, by czuć się zdrowo i komfortowo?

Holistyczne zdrowie różni się od medycyny konwencjonalnej tym, że koncentruje się na profilaktyce zamiast na leczeniu. Ta idea zwraca uwagę na to, że nasz rozum i serce są ze sobą połączone. Aby czuć się komfortowo i zdrowo powinniśmy najpierw zmienić myślenie. Jak to zrobić?
Reklama

Holistyczne zdrowie to przekonanie, że ciało jest odbiciem umysłu i emocji. Chodzi o to, aby być świadomym tego, co myślimy i czujemy oraz jak to wpływa to na nasze zdrowie. Istotne jest zrozumienie, że myśli i uczucia są dużą częścią tego, co czyni nas zdrowym lub chorym i nieszczęśliwym. Wiele osób zapomina o tym, że emocje mają wpływ na komfort życia i satysfakcję z wykonywanych obowiązków.

Holistyczny, czyli jaki?

Holistyczne podejście do zdrowia
Canva.com
Reklama

Holistyczny oznacza „cały” lub „kompletny”. Jest to termin używany do opisania sposobu życia, który obejmuje wszystkie aspekty zdrowia, w tym fizyczne, psychiczne, emocjonalne i duchowe. Holistyczna opieka zdrowotna opiera się na idei, że organizm jest złożonym systemem i że istnieje wiele sposobów na zdrowie.

Holistyczni lekarze uważają, że ważne jest, aby przyjąć holistyczne, czyli całościowe podejście do pacjenta, ponieważ może to pomóc mu przezwyciężyć chorobę i zapewnić mu lepszą jakość życia.

Reklama

Holistyczne podejście oznacza spojrzenie na cały życiorys i genetykę pacjenta, a nie tylko na jego objawy. Ważne jest również, aby współczuć pacjentom i upewnić się, że są poinformowani o swojej chorobie i leczeniu.

Jak żyć holistycznie? Włącz myślenie na wielką skalę.

Holistyczne podejście do zdrowia
Canva.com

Holistyczne życie to nie tylko jedzenie żywności ekologicznej i używanie wyłącznie naturalnych środków pielęgnacyjnych. Chodzi o dbanie o swoje ciało i umysł we wszystkich aspektach życia. Zdrowe odżywianie, ćwiczenia, a nawet spanie są częścią holistycznego życia. Aby zacząć żyć holistycznie, powinniśmy upewnić się, że mamy wystarczająco dużo snu i zdrową dietę. Poza tym powinniśmy znaleźć czas na ćwiczenia i medytację.

Zacznij od pozbycia się wszystkich toksycznych produktów w domu. Następnie wymień wszystkie swoje kosmetyki na naturalne, które są bezpieczniejsze dla Ciebie i środowiska. Zacznij gotować zdrowe posiłki i uczyć się, jak dokonywać lepszych wyborów żywieniowych.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama