Ból brzucha
Canva.com

Jak leczyć grypę żołądkową? Najważniejszy jest odpoczynek

Grypa żołądkowa, zwana również ostrym wirusowym zapaleniem żołądka i jelit, jest chorobą wywołaną przez wirusy, które atakują błonę śluzową przewodu pokarmowego. Co zrobić, aby szybko pozbyć się nieprzyjemnego samopoczucia i objawów grypy?
Reklama

Objawy grypy żołądkowej

  • Biegunka może występować od 1 do 3 dni i jest jednym z najczęstszych objawów grypy żołądkowej. Stolec jest wodnisty i może zawierać śluz lub krew.
  • Wymioty są częstym objawem grypy żołądkowej i mogą występować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.
  • Ból brzucha występuje w dolnej części brzucha i może być łagodny lub ciężki. Często towarzyszy mu uczucie dyskomfortu.
  • Nudności mogą prowadzić do wymiotów.
  • Gorączka może występować u niektórych osób nawet do 38°C.
  • Bóle mięśni i bóle głowy

Jak leczyć grypę żołądkową?

Domowe metody uwzględniają przede wszystkim rezygnację z jedzenia. Osoby chorujące na grypę żołądkową męczą się z bólami brzucha, biegunkami i wymiotami, dlatego w żadnym wypadku nie należy zmuszać ich do przyswajania pokarmów i to nawet tych lekkostrawnych, w przypadku gdy pacjent ewidentnie nie ma na nie ochoty. Gdy apetyt wróci i będzie już lekko większy, warto spróbować zjeść coś lekkostrawnego.

Reklama

Niech to nie będzie normalny duży posiłek, ale coś, co stosunkowo szybko "przeleci" przez układ pokarmowy, czyli np. zwykła biała bułka bez masła albo nawet pszenne sucharki.

Tak naprawdę w leczeniu grypy żołądkowej najważniejszą rolę odgrywają odpoczynek, przyzwolenie na samodzielną regenerację organizmu oraz prosta dieta. Stan pacjenta powinien zacząć się poprawiać już po dwóch czy trzech dniach takich działań. Grypa żołądkowa potrafi minąć zupełnie samoistnie, dlatego często niczego szczególnego nie trzeba z nią robić, a po prostu cierpliwie czekać na jej koniec.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama