Walentynki
Canva.com

Jak pięknie pakować prezenty na Walentynki - pomysły typu DIY

Podczas przygotowywania prezentów dla bliskich - czy to prezentów urodzinowych, czy to tych świątecznych bądź wręczanych bez żadnej okazji - większość osób stawia na gotowe i najprostsze rozwiązanie, jakim jest zakup gotowej torebki prezentowej lub pudełka i włożenie do opakowania wybranego podarunku. A gdyby tak z samego opakowania stworzyć coś wyjątkowego?
Reklama

Prezenty umieszczone we własnoręcznie przygotowanym pudełku, słoiczku lub kartoniku zawsze będą mieć wyższą wartość i zawsze wywołają większe zadowolenie u tych, którzy je otrzymają.

Opakowanie DIY: słoiczek

Prezent w postaci domowej konfitury, pysznego dżemu ze swojskich owoców lub samodzielnie upieczonych ciasteczek aż prosi się o to, by umieścić go w najprostszym szklanym słoiku, który następnie można w dowolny sposób ozdobić. Pokrywkę wystarczy obkleić kawałkiem materiału o ciekawym wzorze, a następnie przewiązać ją wstążką i na samym jej końcu zawiązać pokaźną kokardę. Słoik można też opisać, przyklejając na jego powierzchnię kartkę z własnoręcznie przygotowanym napisem, który podpowie, co jest w środku.

Zwykłe pudełko

Piękne i praktyczne opakowania na prezenty powstają też z najzwyklejszych w świecie kartonów. Zwykłe szare pudełka, które często walają się gdzieś po kątach i są przechowywane na strychu lub w piwnicach, można zastosować w takiej postaci, w jakiej one same występują, jedynie przewiązując je grubym sznurkiem, który idealnie zgra się z ich naturalną stylistyką.

Reklama

Na sznurku można też umieścić mały uroczy bilecik i napisać na nim, do kogo kierowany jest prezent oraz kto go wręcza.

Zawartość prezentowej torebki lub kartonowego świątecznego pudełka zwykle liczy się najbardziej i tego nie da się ukryć, jednakże ładne opakowanie może stać się fajnym dodatkiem do głównego prezentu. Nie należy więc bagatelizować wartości opakowania. Prezenty stają się znacznie ciekawsze i intrygujące, gdy zostają opakowane w nietypowy, estetyczny lub elegancki sposób.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama