konsultacja dermatologiczna
canva.com

Jak pozbyć się trądziku na plecach? Sprawdź!

Trądzik zazwyczaj kojarzy się nam z młodzieńczym okresem. Wbrew pozorom może pojawić się w każdym wieku,a w tym na plecach. To miejsce wrażliwe dla kobiet, które przez ową dolegliwość zaprzestają nosić ubrania z dekoltem z tyłu, a nawet unikają pewnych aktywności fizycznych.
Reklama
Na szczęście, istnieją sposoby na trądzik na plecach, dzięki którym pozbędziemy się tego problemu.

Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja.

Zaczynamy od dokładnego oczyszczania. Nie należy zapominać o peelingach. W przypadku tej części ciała najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, które są delikatniejsze. Warto wykonywać je regularnie, ponieważ przynoszą zadowalające efekty – złuszczają martwy naskórek i jednocześnie uspakajają stan zapalny skóry. Jednak na tym nie koniec, gdyż przyczyniają się do zapobiegania powstawania nowych wyprysków. Równie ważne w przypadku pielęgnacji jest korzystanie z antybakteryjnych kosmetyków.

Jakie kosmetyki na trądzik na plecach?

Naszą szczególną uwagę powinny zwrócić takie produkty jak żele i toniki, które posiadają w swoim składzie kwas salicylowy lub glikolowy.

Reklama

Jeśli natomiast posiadamy jedynie pojedyncze wypryski to warto postawić na maść na trądzik. Najlepsza będzie ta wysuszająca. Złagodzi stan zapalny i równocześnie przyspieszy gojenie. Ostatecznością jest wizyta u lekarza dermatologa. O ile wspomniane powyżej niejako domowe sposoby na trądzik na plecach nie działają to należy jak najszybciej umówić się na wizytę ze specjalistą. Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny. Stąd tak ważne, by lekarz najpierw nas zbadał, a następnie polecił zabiegi złuszczające. Być może otrzymamy leki na receptę, które lepiej poradzą sobie z naszym problemem.

Podsumowując, trądzik na plecach to dość uciążliwy problem.

Reklama

Warto wiedzieć, że możemy temu zapobiec. Chociażby poprzez dokładne oczyszczanie skóry czy systematyczne peelingi. Najważniejsze jest to, by działać możliwie jak najszybciej. Gdy zauważymy pierwsze wytryski zacznijmy stosować leczenie w domu. Jeśli ropne krostki nie znikną mimo tego, udajmy się do dermatologa, który wdroży dla nas indywidualną terapię.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama