Wełniany sweter
Canva.com

Jak wyprać gruby, wełniany sweter przed zimowym sezonem?

Mięciutkie, ciepłe i bardzo grube swetry wełniane znów są w modzie. Przed nadchodzącymi mroźnymi wieczorami warto wyprać swetry. Jak to zrobić, aby piękne włókna merino, kaszmirowe wciąż były delikatne w dotyku i niezaciągnięte? Podpowiadamy!
Reklama

Jak wyprać wełnę w pralce?

Wełniany sweter
Canva.com

Prawdą jest, że jeśli chcemy, aby nasze wełniane ubrania cieszyły się pięknym wyglądem, to powinniśmy rzadko je prać. Ale co zrobić, jeśli swetry brzydko pachną lub po prostu wybrudziliśmy je, np. w trakcie spożywania posiłku? Ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Po pierwsze, musimy sprawdzić, w jakiej temperaturze oraz jaką metodą można prać ubranie. Taką informację znajdziemy na etykietce od producenta.

Reklama

Wełniane swetry powinniśmy prać w niskiej temperaturze. Maksymalna temperatura, która będzie odpowiednia dla wełny to 35 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że zbyt wysoka temperatura sprawi, że włókna wełniane się skurczą i sweter ulegnie zmniejszeniu.

Ważne jest także, abyśmy używali detergentów tylko i wyłącznie do prania wełny. Zwykłe, neutralne środki mogą oczywiście oczyścić zabrudzenia, ale negatywnie wpłyną na włókna. Dużo lepiej od proszku z pielęgnacją wełny radzą sobie delikatne płyny i żele, ponieważ rozpuszczają się w wodzie i usuwają brzydki zapach.

Ręczne pranie wełny - złote zasady

Wełniany sweter
Canva.com

Wełniane swetry najlepiej prać ręcznie w dużej misce, w której możemy wygodnie i łatwo zamoczyć ubrania. Na początku zapinamy wszystkie guziki i zasuwamy zamki. Koniecznie sweter przewracamy na lewą stronę. Przygotowany odpowiednio sweter przekładamy do miski z wodą i detergentem. Delikatnie ugniatamy materiał, aby mocno nasączył się wodą. Pamiętajmy o ochronie naszych dłoni. Warto użyć gumowych rękawiczek i wcześniej zdjąć biżuterię, która mogłaby ulec zniszczeniu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama