Młody rabarbar i polskie truskawki - składniki na ciasto
Canva.com

Jak przechowywać truskawki? Pamiętaj o tym!

Sposób przechowywania poszczególnych produktów spożywczych zdecydowanie wpłynie na to, przez jak długi czas będą one świeże i będą nadawać się do spożycia. Co więc zrobić z dopiero co kupionymi truskawkami, jeżeli nie zamierza się od razu ich spożyć?
Reklama

Jak przechowywać truskawki, aby nawet po kilku dniach, w trakcie których będą one leżeć gdzieś w kuchni, móc nadal cieszyć się ich soczystym pysznym smakiem i nie musieć obejść się smakiem z uwagi na nagłe pojawienie się na nich pleśni?

Ważna jest dokładna selekcja

Jeszcze przed ustaleniem właściwej metody przechowywania dla truskawek warto na pewno dokładnie je przejrzeć i zrobić im małą selekcję, od razu odrzucając owoce wyraźnie aż nadto dojrzałe, nadmiernie miękkie i z wyraźnymi plamkami lub jakimikolwiek pierwszymi zwiastunami nadchodzącej pleśni. Nie należy mieć tutaj żadnych oporów. Truskawki pozostaną dłużej świeże, jeżeli te felerne pojedyncze egzemplarze od razu zostaną od nich oddzielone i wyrzucone.

Przechowywanie truskawek w lodówce

Pozostałe okazy najbezpieczniej przechowywać w lodówce. W niskiej temperaturze przez dłuższy czas zachowają swoją świeżość, tak więc truskawki trzymane w lodówce mogą nadawać się do spożycia nawet przez dwukrotnie dłuższy czas od tych, które byłyby przechowywane na wierzchu normalnie w misce.

Reklama

Owoce należy umieścić w całości jak najwyżej, czyli tam, gdzie panuje najniższa temperatura. W niektórych lodówkach najzimniej jest na samym dole, więc wtedy truskawki powinny trafić na dół, bo tylko w ten sposób zdoła się je zabezpieczyć.

Wiadomo już, jak przechowywać truskawki, ale warto jeszcze wiedzieć, że przed umieszczeniem ich w lodówce tak naprawdę nie powinno się niczego z nimi robić, czyli nie wolno wycinać z nich szypułek i tym bardziej nie wolno ich myć. Te dwie czynności należy wykonać dopiero w momencie, w którym będzie się chciało wykorzystać owoce, czyli będzie się przygotowywać z nich jakiś deser albo postanowi się zjeść je prosto z miseczki.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama