Chryzantemy
Canva.com

Jak przezimować chryzantemy? Nasze skuteczne porady

Chryzantemy są wspaniałymi roślinami, które możesz mieć w domu, ponieważ nadadzą domowi piękny kolor i zapach. Są również świetną rośliną na zimę, ponieważ wymagają niewielkiej pielęgnacji, wystarczy podlewać raz lub dwa razy w tygodniu. Co jeszcze warto wiedzieć?
Reklama

Czy można przezimować chryzantemy, aby nie straciły wartości?

Chryzantemy
Canva.com

Do zimowania chryzantem nadaje się doniczka, ponieważ roślinę łatwiej podlewać, a gleba nie wysycha tak szybko. Trzymaj doniczkę w słonecznym miejscu i podlewaj rośliny codziennie, ale nigdy nie pozwól im wyschnąć. Powinieneś również upewnić się, że trzymasz rośliny z dala od przeciągów.

Decydując się na zimowanie chryzantem, musisz upewnić się, że mają wystarczająco dużo światła i wody. Najlepszą porą roku na zimowanie chryzantem jest okres od listopada do lutego.

Reklama

Ważne jest, aby mieć miejsce wolne od mrozu, a także miejsce, w którym jest dużo światła słonecznego. Chcesz również upewnić się, że gleba jest wilgotna, ale nie zbyt mokra.

Odmiany, które można przezimować w domu

Gatunki chryzantem, które doskonale poradzą sobie zimą są:

  • Solar,
  • Madonna,
  • Raja,
  • Escort Czerwona,
  • Apollo,
  • Monaco.

Pielęgnacja w gruncie

Reklama

Możesz utrzymać letnie kwiaty przy życiu przez kolejne sześć miesięcy, trzymając je w doniczce z ziemią. Jeśli masz kwietnik lub donicę, których nie chcesz używać do kwiatów, możesz w nim posadzić zimowe chryzantemy. Można je również posadzić w ziemi jesienią, a wyrosną na wiosnę.

Te kwiaty są dość łatwe w pielęgnacji, ale ważne jest, aby odpowiednio je zimować, aby przetrwały długo. Chryzantemy należy sadzić w ziemi wczesną jesienią, wtedy będą rosły przez zimowe miesiące. Kiedy sadzisz je w ziemi, upewnij się, że gleba nie jest zbyt wilgotna ani zbyt sucha. Liście powinny być dobrze podlewane, a kwiaty podlewane od dołu. Wiosną możesz wyjąć kwiaty z ziemi, podlać je i włożyć z powrotem do doniczek.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama