Chryzantema
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Wzrost ceny chryzantemy. Tak drogo jeszcze nie było

Chryzantemy to najpopularniejsze kwiaty zostawiane na grobach naszych bliskich w czasie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W tym roku jednak nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na zakup charakterystycznego kwiatu, bo jego koszt jest wyższy niż w ubiegłych latach. Pomimo, że ceny chryzantem znacząco rosną, zainteresowanie zakupem żywych kwiatów jest tak wysokie jak w ubiegłych latach. Wszystko za sprawą bogatej symboliki kwiatów.
Reklama

Ile kosztują chryzantemy?

Według najnowszych informacji za chryzantemę z importu należy zapłacić od 4 zł za doniczkę (miniaturkę) i 15-20 zł za większą. Krajowe chryzantemy są w cenie 20-40 zł za doniczkę. Za chryzantemy wielokwiatowe również zapłacimy od 25 do 40 zł za kwiaty w zależności od wielkości nasadzenia, koloru, wysokości.

Krajowe, cięte chryzantemy są w cenie ok. 6-10 zł za sztukę. Chryzantemy z importu to koszt ok. 25 zł za paczkę.

Znacznie więcej zapłacimy za te chryzantemy, które są sprzedawane przed cmentarzami.

Reklama

Tam za małą żywą chryzantemę wielokwiatową trzeba zapłacić nawet 35 zł, a za dużą 50 zł. Wielu sprzedawców daje jednak stosowne rabaty w przypadku zakupu kilku kwiatków od jednego kupca.

Pomimo, że ceny chryzantem znacząco rosną, zainteresowanie zakupem żywych kwiatów nadal jest tak wysokie jak w ubiegłych latach.

Chryzantema na cmentarzu
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Co symbolizują chryzantemy?

Chryzantemy rosną dziko w Chinach, Mongolii czy Japonii, gdzie uznawane są za symbol cesarza. Nie bez przyczyny chryzantemy są jednymi z najczęściej kupowanych kwiatów na świecie zaraz po różach.

Reklama

Nie dość, że są bardzo ładne i wykorzystywane przy różnych okazjach, to jeszcze na dodatek mają bogatą symbolikę.

Chryzantemy mówią o wielkiej przyjaźni lub prawdziwej miłości, którą obdarzamy bliską nam osobę. Kwiaty, które należą do rodziny astrowatych, symbolizują również nowe życie, odrodzenie, silną energię, a także więź między ludźmi oraz zdolność do przetrwania trudnych warunków na drodze ku największego zwycięstwa.

Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama