wigilijny barszcz czerwony bez zakwasu

Jak przygotować pyszny barszcz z koncentratu?

Nawet gdy nie ma się zbyt dużych umiejętności kulinarnych i też gdy nie chce się spędzać za dużo czasu w kuchni, tradycyjnego czerwonego barszczu nie trzeba przygotowywać z torebki, bo jednak lepiej go wykonać z koncentratu o korzystniejszym składzie, ciekawszych właściwościach odżywczych i o niebo lepszym smaku oraz prawdziwym buraczanym aromacie.
Reklama

Niejeden koncentrat barszczu czerwonego można uznać za całkiem zdrowy produkt. Wystarczy poddać ocenie jego skład i sięgnąć po wyrób złożony z naturalnych i prostych składników. Jeżeli w koncentracie pojawia się jakakolwiek ilość jakichkolwiek konserwantów, będzie on złym wyborem, zwłaszcza że w koncentratach spożywczych żadne konserwanty nie są do niczego potrzebne.

Każdy barszcz, nawet ten z koncentratu, powinien jednak powstać na bazie bulionu.

Reklama

Najlepszy będzie klasyczny wywar warzywny, który należy przygotować zgodnie z własnymi upodobaniami na świeżej włoszczyźnie albo też wykonać go z jakiejś kostki rosołowej lub bulionu ze słoika. Do podgotowanego wywaru można dodać odrobinę wody, aby trochę go rozcieńczyć, a także kilka ząbków przeciśniętego przez praskę czosnku i jedną czwartą szklanki suszonych grzybków. Zupa powinna być gotowana mniej więcej przez pół godziny. Gdy smaki już się połączą, należy dolać cały koncentrat barszczu czerwonego, w ilości wynoszącej mniej więcej 250 ml. Smak barszczu powinien przedostać się do zupy i ją wzbogacić, ale jeśli okaże się ona zbyt łagodna, zaleca się uzupełnią ją sokiem z cytryny, szczyptą cukru i świeżo zmielonym pieprzem.

Reklama

Doprawiona już zupa powinna być gotowana przez kolejne pół godziny. Warto też zwrócić uwagę na to, z czym się ją podaje, albowiem nie zawsze muszą to być zwykłe ziemniaki.

Barszcz z koncentratu barszczu czerwonego śmiało może zagościć na wigilijnym stole, jak i zostać potraktowany jak pożywny posiłek obiadowy. W Polsce taki barszcz przeważnie jada się albo z uszkami, albo z krokietami. W obu wersjach potrafi być wyśmienity.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama