Kobieta ogląda swoje dłonie z manicure, w tle lampa do manicure hybrydowego
Materiał partnera

Jak ściągnąć hybrydę w domu? Postaw na bezpieczne rozwiązanie, jakim jest zmywacz z acetonem!

Lakiery hybrydowe to bardzo popularny sposób na piękny, a jednocześnie bardzo trwały manicure i pedicure. Dzięki nim stylizacja jest niezwykle odporna na uszkodzenia — lakier nie odpryskuje. Wiąże się to jednak z wieloma trudnościami z jego usunięciem, gdy pojawi się już odrost. Nie chcesz czekać na kolejną wizytę u kosmetyczki, do której pozostało jeszcze sporo czasu? Istnieje sposób na zdjęcie hybrydy w domu. Niezbędny będzie do tego zmywacz do paznokci. Więcej wskazówek znajdziesz poniżej!
Reklama

Manicure hybrydowy — trwałość, którą uwielbiają kobiety

Klasyczne lakiery już dawno zastąpione zostały tymi hybrydowymi — i trudno się temu dziwić, gdy znacznie przewyższają je swoją trwałością. Dzięki nim piękny manicure utrzymuje się o wiele dłużej, a jedynym powodem do jego ściągnięcia jest odrost paznokcia. Ta niezwykła trwałość przekłada się jednak często na trudności ze zdjęciem hybrydy. 

Jak zdjąć hybrydę, która jest tak dobrze nałożona, bez jednoczesnego uszkodzenia płytki? Kosmetyczki używają w tym celu frezarki, jednak nie jest to najlepszy pomysł na domowe ściąganie lakieru. Tego typu urządzenie działa na wysokich obrotach przy użyciu różnorodnych końcówek. Źle dobrany frez do zadania, zbyt duża prędkość i chwila nieuwagi wystarczą, by w znacznym stopniu uszkodzić paznokieć.

Reklama

Nie należy więc bez odpowiedniego przeszkolenia podejmować się tego typu zdejmowania hybrydy. Jak to zrobić bezpiecznie?

Zmywanie lakieru hybrydowego czerwonego - widać dłonie i wacik
Materiał partnera

Jak ściągnąć hybrydę? Sięgnij po zmywacz do paznokci z acetonem!

Aceton kosmetyczny to jeden z najprostszych sposobów na usunięcie lakieru hybrydowego z paznokci. Z łatwością poradzi sobie z tym każda kobieta. Wystarczy, że wybierzesz się do drogerii, gdzie kupisz zmywacz do paznokci , pilniczek do paznokci i drewniane lub metalowe kopytko.

Reklama

Niezbędna będzie również folia aluminiowa, którą zapewne masz w swojej kuchni, ale równie dobrze ją także możesz kupić w drogerii w formie gotowych do ściągania hybryd pasków.

Ściąganie hybrydy w kilku krokach

Od czego zacząć? Pierwszym krokiem będzie spiłowanie topu przy użyciu pilniczka. Następnie sięgnij po zmywacz z acetonem i nasącz nim przygotowane waciki. Pamiętaj, że aceton jest produktem o silnym działaniu, dlatego też zmywacze do paznokci hybrydowych muszą mieć go w składzie, aby odnieść sukces. Przyłóż nasączone płatki do paznokci i owiń każdy z nich folią aluminiową, a następnie odczekaj około 10-15 minut.

Po tym czasie zmywacz lakieru powinien spełnić swoją rolę i rozpuścić hybrydę — jeśli zaczęła się ona marszczyć, to znak, że czas przystąpić do kolejnego kroku.

Reklama

Zdejmij folię i waciki z paznokci i przystąp do zdrapywania resztek lakieru przy użyciu kopytka. Pamiętaj jednak, by robić to bardzo delikatnie. Zbyt silne ruchy mogą doprowadzić do porysowania płytki, jeśli więc lakier wciąż się mocno trzyma, przyłóż ponownie aceton do paznokci.

Przestrzegaj powyższych kroków i pamiętaj o delikatności, a szybko usuniesz hybrydę ze swoich paznokci. Zmywacz z acetonem będzie także pomocny w przypadku akryli i tipsów, które również delikatnie zmiękczy i ułatwi tym samym ściągnięcie. Wybierz produkt o wysokiej jakości, a uzyskasz oczekiwane efekty bez wizyty u kosmetyczki. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama