Jak stawiać bańki na zapalenie płuc oraz krtani?
Do przeczytania w ok. 2 min.
Kiedy warto stawiać bańki?
Stawianie baniek lekarze zalecają najczęściej u osób cierpiących na zapalenie płuc oraz oskrzeli. W każdej aptece możemy dostać bańki szklane oraz bezogniowe. Nasze babcie przez wiele lat walczyły z takimi zapaleniami właśnie tylko stawianiem baniek w odpowiednim momencie. Choć lekarze nie potwierdzają 100% skuteczności, to jednak coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg, aby jak najszybciej pozbyć się objawów choroby. Dostępne rodzaje baniek to klasyczne szklane, bezogniowe szklane oraz gumowe.
Bańki należy stawiać, gdy mamy zapalenie gardła, krtani, oskrzeli, płuc, migdałów. Będą także dobrym lekarstwem na stres, problemy z zasypianiem oraz natarczywą migrenę.
Jak stawiać bańki na plecach?
Najbardziej popularne w polskich domach są bańki bezogniowe szklane. Aby postawić je na plecach chorej osoby potrzebujemy:
- spirytus,
- świeczkę
- 10-15 cm pręt,
- waciki,
- oliwkę lub wazelinę,
- nożyczki lub golarka
Bańki krok po kroku
- Przed postawieniem baniek na plecach trzeba bardzo dobrze natłuścić ciało.
- Na końcu metalowego pręcika umieszczamy watę, zamaczamy w spirytusie i podpalamy.
- Płonącą watę umieszczamy w bańce, którą przykładamy do ciała.
- Na ciało wystawiamy od 4 do 30 baniek do 15 minut.
Kto nie może stosować baniek przy zapaleniach?
Pamiętajmy o tym, że baniek nie wolno stawiać na kręgosłupie. Również zabronione jest stawianie baniek na brzuchu ciężarnej kobiety. Nie przeprowadzajmy bańkowania u osób z bardzo wysoką gorączką, a także po urazach. Bańki nie są polecane też u osób z problemami układu krążenia.